Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Міський голова Чернігова днями повідомив про те, що досі тривають пошуки загиблих під руїнами школи № 21. Третього березня російський літак кинув бомбу у двір школи, де на той час знаходилося бомбосховище, волонтерський центр і невеликий підрозділ територіальної оборони.
21 школа була однією з найкращих у місті. За підсумками проведення другого етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів за минулий рік школа увійшла у десятку найкращих закладів загальної середньої освіти, але третього березня російські окупанти вирішили її знищити.
З того дня минуло 37 днів. Бригада ДСНС з важкою технікою розпочала свою роботу з розбирання завалів.
«Є інформація, що там знаходиться жінка. Інформація неперевірена, але ми хочемо до кінця в цьому бути впевненні. Тому ми розбираємо завали, прибираємо плити. Крім того, місцеві мешканці та добровольці територіальної оборони повідомили, що під завалами залишилися їхні речі, документи. Маємо надію, що ми все це знайдемо», — повідомив Олександр Дідовець, начальник відділення групи рятувальних робіт міста Чернігова аварійного загону спеціального призначення.
Кілька годин під дощем вони проводили свою роботу. Неподалік стояла жінка і чекала завершення робіт. Вона назвала себе Віта. На обличчі невеликі шрами, що залишилися після бомбардування, під час якого вона дістала наскрізні поранення на руках, крім того, було поранена у легені, поламані ребра. Вона сьогодні перший день, як вийшла з лікарні.
Віта зайшла до рідних і побачила, що ведуться роботи з розчищення завалів.
«25 лютого я прийшла в школу з братом та невісткою в бомбосховище, а з 26 лютого вже почала надходити гуманітарна допомога і я приєдналася до волонтерів. Ранком третього березня прилетіла бомба. Я якраз стояла на вході та обернулася. Я бачила бомбу, що падала, чула звук, який паралізує, і це жахливо. А потім все, як в тумані, — згадує той жахливий день Віта. — Мого брата вибуховою хвилею закинуло в приміщення і він був поранений, але залишився живим, а невістка була на порозі та відразу загинула. Я не бачила тих, хто відразу загинув. Мене відвезли на швидкій. Багато людей постраждало. Мені дуже шкода, що все так вийшло».
У цій школі навчався Микола Бруй, учасник Революції Гідності та АТО, який влітку 2014 року героїчно загинув у бою поблизу села Красне, що на Луганщині.
Хлопець тоді намагався врятувати пораненого побратима. Наразі про це залишилася розбита дошка пам’яті. Варто згадати, що російські фашисти намагаються вдруге вбити вже загиблих героїв. Місце поховання Миколи Бруя було обстріляне на Чернігівському кладовище російськими окупантами.
@armyinformcomua
Україна та росія провели черговий обмін полоненими. Додому повернулися оборонці Маріуполя, Донеччини, Луганщини, Запоріжжя, Херсонщини, Харківщини та Чернігівщини. Усі звільнені сьогодні військові мають поранення або важкі медичні діагнози.
На Львівщині правоохоронці затримали організатора злочинної схеми, який пропонував чоловікам послугу незаконного перетину кордону «під ключ» вартістю 18 500 доларів США.
На цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 91.
На Півдні стабільно неспокійно. За минулу добу на Запорізьких напрямках — Гуляйпільському і Оріхівському — відбулося не так багато бойових зіткнень. Проте противник завдавав авіаційних ударів, здійснив обстріли з артилерії, удари дронами-камікадзе.
Кафедра військової підготовки «Київського авіаційного інституту» запрошує на навчання чоловіків та жінок, які бажають стати частиною війська, здобувши технічну освіту та престижну військову спеціальність.
Ще один етап обміну між Україною та росією завершився успішно — додому повертаються українські військовослужбовці, які перебували в полоні та потребують невідкладного лікування.
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…