ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Європейський Союз ухвалив п’ятий пакет санкцій проти росії

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Квітня 2022, 12:45 6

Євросоюз ухвалив п’ятий пакет санкцій проти рф після свідчень про звірства росіян у Київській області, зокрема він включає ембарго на імпорт російського вугілля і низку інших обмежень, покликаних посилити тиск на російський уряд і економіку, а також обмежити ресурси кремля для ведення війни.

Про це повідомляє Рада ЄС.

«Ці санкції були прийняті після звірств, скоєних російськими збройними силами в Бучі та інших місцях, що знаходяться під російською окупацією. Мета наших санкцій – зупинити безрозсудну, нелюдську і агресивну поведінку російських військ і дати зрозуміти особам, які приймають рішення в кремлі, що їхня незаконна агресія дорого обходиться», – зазначив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

П’ятий пакет санкцій включає:

  • заборону на купівлю, імпорт або передачу російського вугілля та інших твердих викопних видів палива в ЄС з серпня 2022 року;
  • заборону на доступ до портів російським кораблям. Виняток для сільськогосподарських і харчових вантажів, гуманітарної допомоги та енергетики;
  • заборону на будь-які російські та білоруські автоперевезення в межах країн ЄС, зокрема на транзит. Виняток для фармацевтичних, медичних, сільськогосподарських та харчових вантажів, включаючи пшеницю;
  • заборону на експорт авіапалива, квантових комп’ютерів, високотехнологічної електроніки, програмного забезпечення та іншого обладнання, а також заборону на імпорт деревини, цементу, добрив, морепродуктів і алкоголю;
  • заборону на участь російських компаній в держзакупівлях в країнах-членах ЄС, будь-якої фінансової підтримки російських державних органів, заборону на депозити, криптогаманці, а також на продаж росії і білорусі банкнот і переказних цінних паперів, номінованих в будь-якій офіційній валюті країн ЄС.

Водночас, введено санкції проти компаній, продукція яких зіграла роль у вторгненні до України, ключових олігархів і бізнесменів, кремлівських чиновників, пропагандистів, а також членів сімей підсанкційних осіб.

Також вводиться повна заборона на операції з чотирма ключовими російськими банками, на частку яких припадає 23% ринку банківського сектора росії.

«Європейська Рада вимагає від Росії негайно припинити військову агресію на території України, негайно і беззастережно вивести всі сили та військову техніку з усієї території України та повністю поважати територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України в межах її міжнародно визнаних кордонів», – йдеться в повідомленні.

Читайте нас в Telegram