
Нещодавно на Донеччині українські захисники розбили батальйонну тактичну групу російських окупантів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомило Оперативно-тактичне угруповання «Схід».

Тоді українські воїни здобули чимало трофейної російської бронетехніки та боєприпасів. Зокрема, у боєкомплекті однієї з БМП-3 захисники знайшли російські керовані ракети «Аркан».
Унітарний постріл ЗУБК2З-З з керованою ракетою 9М117М1-З «Аркан» був прийнятий на озброєння російської армії у 2005 році. Виробник — ДУП «Конструкторське бюро приладобудування», м. Тула.
Як заявляє виробник, постріл 3УБК23-3 унітарного заряджання з керованою ракетою 9М117М1 «Аркан» призначений для ураження танків, оснащених динамічним захистом, малорозмірних цілей, а також малошвидкісних цілей типу «завислий вертоліт».
Ракета 9М117М1 «Аркан» пристосована до стрільби зі 100-мм гармати –пускової установки 2А70 російських БМП-З, а також БМД-4 з бойовим модулем «Бахча-У». Вона має тандемну кумулятивну бойову частину й забезпечує ураження сучасних танків з динамічним захистом на дальності від 100 до 5500 метрів. Заявлена бронепробивність — 750 мм. Наведення здійснюється за лазерним променем. Постріл ЗУБК23-3 з ракетою «Аркан» має масу 19,5 кг і довжину 1185 мм.