ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Волонтерський «Квадрат»: сухпайки, аптечки, маскувальні сітки…

Прочитаєте за: 2 хв. 6 Квітня 2022, 21:23 8

Від початку широкомасштабного вторгнення росії до України «Вінницький обласний молодіжний центр “Квадратˮ» вніс певні корективи до своєї роботи, ставши волонтерським центром.

Волонтери тут складають сухпайки, індивідуальні аптечки, плетуть маскувальні сітки. До роботи ставляться надзвичайно відповідально та зі щирою вірою в перемогу.

Денний сухпайок формують таким чином, щоб забезпечити різноманітний раціон, який розраховують за рекомендованою добовою нормою калорій. До його складу входить сухе харчування довготривалого зберігання та швидкого приготування: суп, каша, пюре. Також — паштети, консерви, суп у банках, енергетичні батончики, кава, печиво, чай, джем, мед, горішки, сухофрукти, фруктове або овочеве пюре, в’ялене м’ясо, приправи (сіль, перець, цукор). Для того щоб була можливість розігрівати їжу та споживати її в теплому вигляді, кладуть сухий спирт. Крім цього, до сухпайка входять серветки та пакети для сміття.

З чого складаються індивідуальні аптечки для військовослужбовців. Медичні засоби та медикаменти надає Департамент охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації, благодійні фонди, громадські організації та фізичні особи. До аптечки входять турнікети, кровоспинні, знеболювальні, антибіотики, бандажі, перев’язувальні набори, термоковдри та інше.

— Сьогодні багато хто намагається власноруч виготовляти турнікети, але ми використовуємо лише сертифіковані. Аптечки допомагають комплектувати волонтери-студенти з Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова. Їхні знання нам часто стають у пригоді, — повідомляє директор Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат» Наталя Штогрин.

Від першого дня війни у «Квадраті» щодня плетуть близько 10 сіток.

— Тут сформувалася своя волонтерська команда, основною частиною якої є внутрішньо переміщені особи. Так вони намагаються відвернути увагу від тривожних думок та стати корисними для нашої спільної перемоги. Звісно, активно до допомоги долучаються і вінничани. У нас є волонтер Микола, йому 15 років. Він вміє користуватись швейною машинкою, тож із залишків тканини формує стрічки, і ми їх знову використовуємо для плетіння сіток. Також Микола організовує для діток майстер-класи з техніки оригамі, якою сам вправно володіє, та долучається до організації заходів і подій, — розповідає Наталя Штогрин.

Зовсім скоро на базі молодіжного центру буде запущено проєкт із вінницькою джазовою співачкою Оксаною Славною. Разом із дітьми та молоддю з-поміж внутрішньо переміщених осіб буде написано патріотичну пісню, яка нестиме в собі глибокий та символічний зміст. Ідею буде взято з їхніх розповідей і пережитих історій, аби максимально точно відтворити все, що сталося, та донести ці історії світові.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook