Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
У Вінниці для родин-переселенців волонтери організували майстер-класи. Дітям пропонують грати в розвивальні ігри, також їх вчать робити іграшки та декоративні прикраси. Це свого роду психологічне та емоційне розвантаження для дітей та батьків, які були вимушені залишити свої домівки. Організатором такого дійства став Олександр Музика.
До початку широкомасштабної війни росії проти України Олександр мав власний бізнес — виготовляв розвивальні іграшки. Продавав їх не лише в Україні, але й успішно виходив на міжнародний ринок.
— 24 лютого все зупинилося. Спочатку шок. Не зрозуміло, що далі буде. Дружина взяла на себе більшу відповідальність, сказала, що ми нікуди не поїдемо, залишимося у Вінниці. Намагатимемося робити все, що в наших силах, — розповідає Олександр Музика.
Також, за словами Олександра, спочатку вони з дружиною передавали гроші на потреби Збройних Сил України та допомагали Теробороні. Згодом розпочали волонтерити за спеціальністю і організували разом із друзями власну оперативну бригаду: почали їздити до переселенців і влаштовували їм та їхнім дітям дозвілля.
До майстер-класу долучилися Ірина з 10-річним сином Віктором. Жінка розповідає, що з Чернігова виїжджали під звуки вибухів 13 березня. Полями їхали 15 годин, аби дістатися Могилева-Подільського, звідти вже до Вінниці.
— Нам пощастило, що ми виїхали, бо багато машин підірвалися перед нами. Розривало людей. Нині сидимо, ніби спокійно. Але страшно, що сюди дійде. Сподіваємося, що скоро повернемося додому, — розповідає жінка.
Також Олександр Музика розповідає, що щоразу вони намагаються покращити і вигадати для дітей нові розваги, аби задовольнити смаки всіх.
А в містечку Липовці на Вінниччині діти під керівництвом Олесі Гевко виробляють синьо-жовті браслети, малюють та печуть імбирне печиво для підтримки Збройних Сил України.
Відбувається все на базі волонтерського центру «Заради майбутнього». За останній місяць тут зібрали 500 тисяч гривень на допомогу українським захисникам.
— Це печиво розповсюдиться по Вінницькій і Київській області. Ми хочемо допомогти нашим хлопцям, щоб вони відчули частинку нашої любові і наших дітей, які хочуть хоч чимось допомогти. Ми за них переживаємо, чекаємо на них із перемогою, — розповідає очільниця волонтерського центру Олеся Гевко.
Унаслідок широкомасштабного вторгнення росії 128 000 кв. км суходолу та 14 000 кв. км акваторії України забруднено вибухонебезпечними предметами.
Інтенсивних обстрілів з боку російських окупантів зазнали населені пункти Ізюмського району Харківської області. Також ворог бив по містах Куп’янськ і Харків.
Спецпризначенці Держприкордонслужби спільно з підрозділами Головного управління розвідки МО України ведуть бої з окупантами у Чорному морі.
Протягом минулої доби російські окупанти понад 20 разів атакували Нікопольщину. Ворог використовував дрони-камікадзе та артилерію.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
На кордоні з Чернігівською та Сумською областями окупанти зберігають військову присутність, обстрілюють населені пункти з території рф, проводять диверсійно-розвідувальну діяльність проти України.
Захищаємо світ
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
від 25000 до 30000 грн
Миколаїв
Військова частина А1688
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…