ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Закон про рух опору: усе координує ССО, а добровольцями можуть бути особи віком понад 60 років

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 25 Березня 2022, 13:30

Набув чинності ухвалений Верховною Радою Закон України № 7180 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Йдеться про вдосконалення засад організації та ведення руху опору.

Новий закон розроблено у зв’язку з необхідністю удосконалення законодавства України у сфері оборони з урахуванням найкращих практик та набутого практичного бойового досвіду в організації відсічі збройній агресії рф. Очікується, що його ухвалення має забезпечити більш ефективне виконання завдань, покладених на національний спротив.

За положеннями нового закону відкриваються можливості для здійснення Силами спеціальних операцій розвідувальних дій на тимчасово захоплених територіях, що має велике значення для успішного планування та виконання упереджувальних заходів в організації рішучої протидії збройній агресії російських окупаційних військ.

Також Закон забезпечить спрощення процедури призначення командирів добровольчих формувань територіальних громад та підвищення оперативності ухвалення рішень щодо формування військових частин Сил ТрО та добровольчих формувань територіальних громад, комплектування ЗС України особами рядового, сержантського і старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу, яким виповнилося 60 років і які виявили бажання служити в період введення воєнного стану (оголошення стану війни) — граничний вік перебування їх на військовій службі встановлюється до 65 років.

Закон, крім того, уточнює повноваження ССО ЗС України в інтересах організації, підготовки, підтримки та ведення руху опору, а також осіб, залучених до конфіденційного співробітництва з ними. Забезпечують норми нового Закону і унормування питання забезпечення осередків руху опору зброєю та боєприпасами до неї, а також належний порядок зберігання і застосування зброї, бойової техніки та спеціальних засобів під час виконання завдань територіальної оборони, наділення ССО ЗС України статусом суб’єкта розвідувального співтовариства, що є нормальною практикою у провідних державах світу, наділення ССО повноваженнями здійснювати перевірку осіб у зв’язку з призначенням на посади в ССО ЗС України або залученням до конфіденційного співробітництва з ними для виконання завдань руху опору, а також перевірки кандидатів на військову службу або на військову службу в резерві в ССО ЗС України; підвищення повноважень та відповідальності сільських, селищних, міських голів територіальної громади, на території якої безпосередньо не ведуться бойові дії та на території якої не ухвалено рішення про утворення військової адміністрації населених пунктів, фінансування заходів і матеріально-технічного забезпечення ТрО та підготовки громадян України до національного спротиву в розмірі не менше 5% надходжень бюджетів розвитку місцевих бюджетів, зокрема за рахунок використання частини коштів централізованих страхових резервних фондів МТСБУ (Моторне (транспортне) страхове бюро України); підвищення рівня соціального і правового захисту (у тому числі надання статусу учасника бойових дій) військовослужбовців та членів добровольчих формувань територіальних громад, які беруть участь у заходах підготовки та виконанні завдань територіальної оборони у період введення воєнного стану (оголошення стану війни).

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Президент: українська розвідка встановила місцезнаходження сотень викрадених дітей

Президент: українська розвідка встановила місцезнаходження сотень викрадених дітей

Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні повідомив про підготовку 20-го пакета санкцій ЄС, деталі щодо ситуації в Покровську, а також про те, що українська розвідка встановила точні адреси місцезнаходження понад 300 українських дітей, викрадених росією.

«Мотопробіг» у пекло: 65-та бригада знищила російських штурмовиків на мотоциклах

«Мотопробіг» у пекло: 65-та бригада знищила російських штурмовиків на мотоциклах

На Оріхівському напрямку 26 жовтня 2025 року підрозділи 65-ї окремої механізованої бригади «Великий Луг» майстерно відбили зухвалу атаку противника, коли близько десяти російських штурмовиків на мотоциклах спробували раптово прорвати українську оборону.

«FPV по обидва боки»: окупант думав, що знайшов сховище — натомість знайшов два об’єктиви

«FPV по обидва боки»: окупант думав, що знайшов сховище — натомість знайшов два об’єктиви

На Лиманському напрямку один окупант потрапив у поле зору одразу двох українських екіпажів БПЛА — тому момент ураження FPV-дроном батальйону «Signum» випадково зняв безпілотник суміжного підрозділу.

На Волині перекрили канал переправлення ухилянтів до ЄС

На Волині перекрили канал переправлення ухилянтів до ЄС

Прикордонники викрили на Волині канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків до Євросоюзу.

Окупант у розпачі вистрелив собі у голову, проте влучити у мозок з першого разу не зумів

Окупант у розпачі вистрелив собі у голову, проте влучити у мозок з першого разу не зумів

Українські аеророзвідники стали свідками вельми невдалої спроби пораненого російського загарбника позбавити себе страждань.

50 днів під атаками — і прорив на світанку: батальйон ТрО пройшов крізь позиції ворога

50 днів під атаками — і прорив на світанку: батальйон ТрО пройшов крізь позиції ворога

Один із підрозділів 143-го батальйону 115-ї окремої бригади територіальної оборони, опинившись у глибокому оперативному оточенні на Донеччині, утримував позиції майже 50 днів під постійними атаками та здійснив прорив на світанку, пройшовши кілька кілометрів крізь бойові порядки противника.

ВАКАНСІЇ

Зам. командира роти з озброєння

від 27000 до 127000 грн

Дніпро

Рекрутинговий центр Самарського району, Самарський РТЦК та СП

Фельдшер

від 28000 до 128000 грн

Слов'янськ

95 окрема десантно-штурмова Поліська бригада

Стрілець-санітар 155 батальйону територіальної оборони

від 21000 до 54000 грн

Степанівське, Сумська область

Водій, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Заступник командира роти з морально-психологічного забезпечення

від 27000 до 31000 грн

Ковель

Військова частина А4825

Бойовий медик

від 27000 до 80000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

--- ---