Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Не дуже й приховувана роками симпатія путіністів до спадку німецьких нацистів, унаочнилася на екваторі 2020 року. Тоді, під час відкриття «головного храму збройних сил рф» в Алабіно, росіяни повідомили, що на його території зберігатимуться трофейні костюм і кашкет гітлера та інші подібні «артефакти». Пропаганда рашистів активно, з якоюсь язичницькою затятістю, піарила цей підкреслено публічний жест.
Адекватні науковці та політики тоді остаточно упевнилися: путін таки дійсно наслідує німецького диктатора. Відтак, багаторічні дослідження й аналізи промов і текстів кремлівців, пошук раціональних мотивів щодо вчинків політичного керівництва рф отримали однозначне тлумачення: росіяни умисно копіпастять промови нацистських вождів, безсоромно плагіатять (як звикли сторіччями) сценарії публічних заходів пропагандистів 3-го рейху, а також їхні кінострічки, музику, спорт-масові заходи, прийоми зомбування тощо. З якою метою це робилося — цивілізоване людство дізналося ще 2014 року.
Сьогодні цивілізований світ суголосний: путін=гітлер. Це твердження-порівняння уже висловили більшість політиків демократичних країн, провідні учені та пересічні громадяни. І ця думка дуже легко підкріплюється фактами, зокрема лексичними й візуальними.
Ось, декілька прикладів.
Спочатку кілька слів щодо гітлерівсько-путінської «сценографії».
В архівах збереглося безліч фотокіно матеріалів, де гітлер у демонстративно аскетичному інтер’єрі проводить «історичні» наради зі своїми найближчими поплічниками та з найвідданішими генералами. Ось, приміром, світлина, де фюрер на камери проводить нараду у 1940 році. А це — 2013 рік, путін ще з доковідної епохи, тут він ще не боїться підпустити до себе людей на відстань меншу ніж 15 метрів.
Наступне порівняння — масові заходи фашистського штибу.
Це фото — гітлер на стадіоні в Нюрнберзі 1933 рік, а це — путінська масовка в Лужниках 2013 року.
Свіженький приклад: «мітінг-путінг» на стадіоні «Лужники» з приводу 8-ї річниці окупації росією нашого Криму.
Тотожність — очевидна.
Тепер про тексти. Для порівняння візьмемо дві «історичні» промови: перша — гітлера, яку він виголосив під час надзвичайної сесії рейхстагу 1 вересня 1939 року, й у якій публічно оголосив війну проти Польщі; друга — путіна, випущена в ефір вночі 24 лютого 2022 року.
Далі — порівнюємо цитати.
гітлер: це брехня, коли в світі кажуть, що ми хочемо здійснити зміни виключно силою. путін: ми нікому і нічого не збираємося нав’язувати силою.
гітлер: ви знаєте про нескінченні спроби, які я робив для мирного розв’язання проблем Австрії, а потім — Судетської області, Богемії і Моравії. Усе було даремно. путін: нескінченно довгих 8 років ми робили усе можливе, щоб розв’язати ситуацію мирними, політичними засобами. Усе даремно.
гітлер: Німеччина не переслідує жодних інтересів на Заході. Західний вал назавжди окреслює кордони Рейху. путін: у наші плани не входить окупація українських територій.
гітлер: Ті, хто мешкає там (у Польщі. — Ред.), німецькі меншини піддаються найогиднішим переслідуванням. путін: Її мета (спецоперації) — захист людей, котрі упродовж 8 років піддаються знущанням, геноциду з боку київського режиму.
гітлер: Гданськ був і є німецьким містом, (польський сувалківський. — Ред.) коридор був і є німецьким. путін: Україна для нас — це не просто сусідня країна. Це невіддільна частина нашої власної історії, культури, духовного простору.
Наталя Пелагеша, відомий український політолог, у своїй нещодавній роботі («Путін украв промову Геббельса «Про тотальну війну») порівняла телезвернення путіна 21 та 24 лютого 2022 р. з однією зі знакових промов міністра нацистської пропаганди геббельса «Про тотальну війну», яку він виголосив після поразки німецьких військ під Сталінградом. Науковиця, зокрема, відзначила, що промова геббельса має особливу структуру, а саме велику кількість запитань до німців-слухачів, на які вони мусили одностайно реагувати. Геббельс 29 разів використав цей прийом, а путін у двох промовах 21 та 24 лютого — 28.
«геббельс повторив слово „загроза“ 24 рази. Путін в обох текстах 15 разів використав слово „загроза“, 1 раз дієслово „угрожать“ та 3 рази їхні синоніми „опасность“ та „опасный“, тобто разом 19 разів», — відзначає Н. Пелагеша і додає: «у президентського спічрайтера зловісне почуття гумору».
І пара цитат з цього тексту:
геббельс починає промову з фрази: «Я буду говорити з усією серйозністю і відкритістю, як того вимагає ця хвилина»; путін: «говорити доведеться докладно і детально. Питання дуже серйозне».
геббельс: «Криза, з якою ми зіштовхнулись на східному фронті, досягла апогею»; путін: «ситуація на Донбасі набула критичного, гострого характеру».
геббельс: «Тотальна війна — вимога цієї хвилини»; путін: «Обставини вимагають від нас рішучих і негайних дій».
Так, формула — путін=гітлер, на жаль, стала реальністю, й не викликає запитань.
Нині людство ставить собі інші питання: які зловісні плани ворушаться у черепушці нинішнього власника гітлерівського кашкета? Відповіді на нього наразі ніхто не дасть. Але, йдучи кривавою стежиною гітлера, його найпалкіший шанувальник має розуміти — кінець його життя буде таким самим, як у очільника третього рейху!
@armyinformcomua
Штаб-сержант на офіцерській посаді — це історія командира мінометної батареї на псевдо «Рено», який переконаний, що в сучасному війську головне не погони, а результат, і що лідером стають не за призначенням, а за вчинками.
На Донеччині пілоти підрозділу «Фенікс» прикордонної бригади «Помста» продемонстрували видовищні кадри своєї роботи.
Оператори 20-го окремого полку безпілотних систем «К-2» влаштували справжній «бліндажоцид» для російської піхоти, методично знищуючи ворожі укриття.
Оператори БПЛА Третьої штурмової бригади продовжують методично знищувати ворожу піхоту.
Підрозділи Сил спеціальних операцій у взаємодії з іншими складовими Сил оборони 15 червня завдали ураження по потужностях з виробництва ворожих ударних БПЛА у місті Єлабуга в Татарстані.
Колись — «обмежено придатний» інженер-будівельник, сьогодні — нагороджений відзнакою «Військової доблесті» командир механізованого взводу, який пройшов пекло під Покровськом та довів собі, що може захистити рідних.
від 50000 до 120000 грн
Одеса
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
від 25000 до 125000 грн
Київ
Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ
від 20100 до 120000 грн
Львів, Львівська область
від 46500 до 46500 грн
Бердичів
Військова частина А2772
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…