Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Свою думку в інтерв’ю DW озвучила канадська авторка Маргарет МакМіллан, яка спеціалізується на вивченні війн та їхніх наслідків. Вона розповіла про мотивації росії піти війною проти України, про те, що засоби інформаційного впливу змінюються разом із технологічним прогресом, а також про соціальні мережі як нову зброю в інформаційній війні.
— У різні способи пропаганда, яка намагається використати інформацію, щоби послабити ворога чи переконати людей, завжди була частиною війни, — говорить Маргарет МакМіллан. — Але засоби пропаганди змінюються разом зі змінами технологій. У Першій світовій війні обидві сторони скидали одне на одного листівки з літака тому, що таким був шлях до іншої сторони. Під час Другої світової війни, щоб «достукатися» до іншої сторони, використовували радіомовлення. І тепер соціальні мережі стали засобом для спроб послабити ворога та згуртувати власний народ.
Проте, на її погляд, російський наратив стає «дедалі божевільнішим».
— Маю на увазі (пропагандистські заяви ворога), що при владі в Україні наркомани. Що росія вторглася, щоб не дати Україні отримати ядерну зброю, — говорить жінка. — Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї у 1990 роках. Мені здається, що це не дуже ефективно, чи не так?
Тому, за її словами, українці без зусиль уже виграли інформаційну війну. Наприклад, вміло використовували військових полонених, які розмовляли зі своїми матерями телефоном. Також ми за допомогою Facebook показували російським родинам, що їхні сини живі-здорові.
— А цьому наративу вірять, думаю, вірять навіть у росії, — наголосила експертка.
Маргарет МакМіллан написала низку книг, присвячених війнам та їхнім наслідкам. Серед них: «Париж 1919: шість місяців, які змінили світ» (2001). За неї вона першою із жінок отримала премію Семюеля Джонсона, а також «Війна, яка покінчила з миром: шлях до 1914 року» (2013).
У 2020 році вона опублікувала книгу «Війна: як нас сформував конфлікт», яка очолила список бестселерів і стала однією з 10 найкращих книг року за версією газети The New York Times.
@armyinformcomua
Навчитись керувати бронеавтомобілем MaxxPro за пів години по YouTube, щоб вивезти побратимів, або повернутися за одним бійцем під обстріл, бо «а як по-іншому?» — це принципи роботи водія на псевдо «Баку».
Дронарі 108-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ влучними ударами «демілітаризували» два російські позашляховики.
Вмотивовані добровольці, які долучилися до війська за програмою «Контракт 18-24», завершили базову загальновійськову підготовку та урочисто отримали марунові берети Десантно-штурмових військ.
Підрозділ БпАК 4-го полку ССО під час відбиття наступу окупантів в одному з прикордонних районів продемонстрував майже увесь спектр роботи своїх операторів БПЛА.
Бійці 33-ї окремої механізованої бригади оприлюднили видовищні кадри, на яких зафіксовано, як російський окупант на мотоциклі під час руху підривається на міні.
Народився у Грузії в азербайджанській родині, але вважає себе українцем — боєць 113-ї бригади ТрО Анар розповів, як удвох з командиром з РПГ зачистив позиції «вагнерів» та відбивався від російських морпіхів.
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…