ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

14 березня – День українського добровольця

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 14 Березня 2022, 8:34

Не заради орденів, а за покликом сердець взялися у 2014 році за зброю тисячі українців, коли над Україною нависла смертельна загроза. Вони стоять на смерть заради перемоги сьогодні… Разом ми нездоланна сила.

День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Навіть побіжний історичний екскурс свідчить, що феномен добровольства здавна притаманний українцям.

Одним із перших прикладів добровольства можна назвати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Інший яскравий приклад, але вже з нової історії України – легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Події Першої світової війни, протистояння Австро-Угорщини Росії українці вирішили використати задля втілення заповітної мрії про незалежність України.

До лав УСС записалося майже 20 тисяч добровольців, але згодом австрійська влада дозволила лише 2500 воякам прийняти присягу й утворити легіон УСС. Варто зауважити, що тоді, в 1914 році, так само як і в 2014, українські добровольці нічого не мали: вони були найгірше озброєні, взуті й одягнені. Але, попри це, зажили слави як найвідважніші вояки.

«З нами йшли в наступ українські добровольці. Це, мабуть, найкращий відділ із усієї Австро-Угорської армії», – йшлося в німецькому повідомленні з фронту до командування Південної Армії. Півтора роки знадобилося стрільцям та австрійському командуванню щоб офіційно оформити українських добровольців як окрему бойову одиницю – полк УСС. Саме тоді на західноукраїнських землях розпочався і потужний волонтерський рух – по суті, місцеве населення одягало й годувало українських добровольців, надсилало на фронт так звані «любистки» – спеціальні посилки-пакунки.

Потім було полум’я Другої світової – і знову добровольці першими стали на захист вітчизни. Згодом Революція Гідності та початок воєнних дій на сході нашої держави, коли тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини – початку пішли на майдани країни, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній до зубів російській армії.

Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи на отримання повістки. Інші – чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід. Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Українські добровольці стали гордістю українського народу та водночас головним болем кремлівських посіпак.

Наразі добровольці беруть активну участь у  нинішній російсько-українській війні, захищають країну від визволителів, «руського мира» і здобувають перемогу кров’ю і потом.

Читайте нас у Facebook
Безвихідь змушує окупантів здаватися: на Харківщині побільшало полонених росіян

Безвихідь змушує окупантів здаватися: на Харківщині побільшало полонених росіян

Збільшення кількості полонених відбувається поволі — такої масової здачі в полон, як нещодавно у Курській області рф, на Харківщині немає. Однак полонених потроху більшає.

Із людьми на зупинках громадського транспорту воюють росіяни на Півдні

Із людьми на зупинках громадського транспорту воюють росіяни на Півдні

На Запоріжжі та Херсонщині російські окупанти цілеспрямовано обстрілюють об’єкти цивільної інфраструктури та місцевих мешканців просто тому, що фізично спроможні це зробити.

На півночі Харківщини ворога закошмарили FPV-дронами

На півночі Харківщини ворога закошмарили FPV-дронами

В районі населених пунктів Глибоке та Липці на півночі Харківської області для російських окупантів склалась катастрофічна ситуація внаслідок надзвичайно високої активності українських дронарів.

Повістки готуються вручати автоматично: що відомо

Повістки готуються вручати автоматично: що відомо

У Міністерстві оборони України розробляють функціонал, який допоможе автоматизувати процес вручення повісток. 

Страшний сон окупантів — як працює розрахунок бомбера «Баба Яга»

Страшний сон окупантів — як працює розрахунок бомбера «Баба Яга»

Бійці Краматорського прикордонного загону показали роботу своїх пілотів коптера «Vampire», який росіяни (хто вижив) прозвали «Бабою Ягою».

Тавро полоненого: чому росіяни обирають самогубство замість полону

Тавро полоненого: чому росіяни обирають самогубство замість полону

Дуже потужна ворожа пропаганда і страх зазнати суспільного осуду, наруги й глуму після повернення до росії — головні причини того, що російські солдати нечасто здаються в полон. Про жодну хоробрість не йдеться — лише обман, залякування та примус.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Головний спеціаліст юридичного відділу

від 16000 до 16000 грн

Київ

Військова частина A2330

Оператор-дешифрувальник (БпЛА), військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО

Старший слюсар-монтажник

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Бухгалтер 2 кат. розрахункової групи

від 25000 до 35000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Водій, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Діловод, військовослужбовець

від 21000 до 120000 грн

Запоріжжя

115 окремий батальйон 110 ОБр ТрО