ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Росія бачить на українських атомних станціях… ЗОЛОТО!»

12 Березня 2022, 16:08
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

The Wall Street Journal’s (Уолл-стріт джорнел)  одне з найбільших і найвпливовіших американських видань, щодня викладає на своїх сторінках думки своїх аналітиків щодо цілого спектру проблем вторгнення росіян в Україну. Декотрі з їхніх досліджень шокують.

Зокрема, аналітик Wall Street Journal’s Джеффрі С. Мерріфілд пише:

«За нашими оцінками, серйозним мотивом вторгнення росії в Україну є й те, що Київ багато років намагається відірватися від своїх давніх російських постачальників та переробників ядерних матеріалів, співпрацюючи із США. Захоплюючи Чорнобиль та Запорізьку АЕС, росія ставить собі за мету не тільки «ядерний шантаж». Не менш важливою її ціллю є контроль над утилізацією та зберіганням відпрацьованого палива, яке на станціях зберігається в каністрах в рідкому стані й раніше постачалося в РФ за космічними цінами. Росіяни бачать на українських атомних станціях золото! Сотні й сотні мільйонів доларів! Контроль РФ над операціями із відходами може витіснити зі світового ринку компанію Holtec — американського виробника технологій сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива.

У 2007 році Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська атомна електростанція» дозволило Holtec побудувати приміщення для зберігання 22 000 відпрацьованих паливних збірок Чорнобиля протягом 100 років (в одному реакторі поміщається до 450 збірок — пучків металевих стрижнів із таблетковим ядерним паливом. — Ред.). Проєкт давав можливість Україні безпечно зберігати це паливо, не відправляючи його назад до Росії для переробки. Перший етап проєкту було завершено у 2020 році. І щойно Holtec зі своїм партнером SSE Chernobyl приступили до другого — як 24 лютого розпочалася війна!

Окрім того, Україна має 15 діючих ядерних реакторів на чотирьох об’єктах, зокрема в Запоріжжі, які спроєктували та побудували росіяни. Але, починаючи з 2005 року, «Атомстройекспорту», ​​що належить «Росатому», склала потужну конкуренцію американська компанія Westinghouse. На момент вторгнення Westinghouse постачав паливо для шести з 15-ти ядерних реакторів, і успішно витісняв з ринку росіян.

Тепер — цифри. Westinghouse за підтримки США мав будувати ядерні реактори в Україні протягом наступних двох десятиліть. 31 серпня 2021 року міністр енергетики Дженніфер Гранхольм та її український колега Герман Галущенко підписали угоду про стратегічне співробітництво щодо будівництва п’яти атомних енергоблоків вартістю, за даними Всесвітньої ядерної асоціації, понад 30 мільярдів доларів. А в листопаді 2021 року українські лідери підписали угоду з Westinghouse про початок будівництва, як вони сподівалися, щонайменше п’яти атомних блоків — першого траншу програми, яка може подвоїти кількість електростанцій в країні з потенційною загальною вартістю до 100 мільярдів доларів! Україна явно мала намір, щоби росіяни не отримали з цього нічого…«

Думку американців 11 березня 2022 року підтверджує заява в ефірі загальнонаціонального телемарафону «UA разом» голови українського НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна: «Російський державний холдинг „Росатом“, який об’єднує декілька сотень підприємств атомної галузі країни-агресора, бере участь у рейдерському захопленні Запорізької атомної станції. Сьогодні до Енергодара прибула група цивільних, серед яких ми ідентифікували головного інженера Ростовської АЕС та заступника головного інженера Балаковської АЕС.

Було ще восьмеро людей, які намагалися взяти керівництво ЗАЕС у свої руки. Вони не були допущені туди, але всі ці випадки свідчать про те, що концерн „Росатом“ займається практично рейдерством наразі, намагаючись захопити АЕС і встановити контроль над нею». Він також зазначив, що перед візитом цих цивільних на станцію приїжджала ще одна група людей, які назвали себе представниками так званої цивільно-військової адміністрації та, не називаючи своїх імен, оголосили ЗАЕС територією Росії, що належить до сфери управління «Росатома».

Кореспондент АрміяInform

Більше 500 заявок і близько 150 погоджень: бригада «К-2» лідирує у поверненні військових із СЗЧ
Більше 500 заявок і близько 150 погоджень: бригада «К-2» лідирує у поверненні військових із СЗЧ

Понад 500 заявок на повернення після вчинення СЗЧ подали військові до 20-ї окремої бригади безпілотних систем «К-2», близько 150 вже отримали погодження.

«Град» та десяток гармат: «Хорнети» випалюють не тільки логістику ворога
«Град» та десяток гармат: «Хорнети» випалюють не тільки логістику ворога

Десантники 25-ї окремої Січеславської бригади успішно застосовують дрони «Hornet» по різноманітним, важливим для ворога цілям.

Прийшов, помахав, а піти вже не зможе: воїни 61 бригади ліквідували «флаговтиків» у Гуляйпільському
Прийшов, помахав, а піти вже не зможе: воїни 61 бригади ліквідували «флаговтиків» у Гуляйпільському

Воїни 61 бригади тримають оборону на Гуляйпільському напрямку, стримуючи безупинний натиск окупантів.

«Ворог може прийти до ваших домівок»: командир 57-ї бригади закликав військових повертатися із СЗЧ
«Ворог може прийти до ваших домівок»: командир 57-ї бригади закликав військових повертатися із СЗЧ

Командир 57-ї мотопіхотної бригади Віталій Попович звернувся до військових, які самовільно залишили частину, та закликав їх повернутися на службу.

ВАКАНСІЇ
Механік

від 20000 до 20000 грн

Запоріжжя

Бердянський РТЦК та СП

Медична сестра, фельдшер, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Офіцер штабу, зв’язківець

Київ

Річкова флотилія ВМС ЗСУ

Санітарний інструктор у Дрогобич

від 21000 до 130000 грн

Дрогобич

Військова частина А7079

Водій до військової частини А2800

від 20000 до 40000 грн

Радісне, Одеська область

Потрібен кухар в ЗСУ

від 20500 до 21500 грн

ІФ МТЦК