В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…
Минулого тижня, як інформує фактчекінгова платформа EUvsDisinfo, у повідомленнях прокремлівських ЗМІ та китайських державних ЗМІ превалювала дезінформація про нібито планування ядерних атак або використання біологічної зброї.
Яскравим прикладом розвитку цього наративу в прокремлівській дезінформаційній екосистемі є історія нібито розробки української ядерної зброї. Як повідомило джерело в російському органі державної безпеки, Україна могла б отримати ядерну зброю протягом кількох місяців.
Ось чим годують російські пропагандисти свою аудиторію: «За висновками західних експертів, київський режим був надзвичайно близький до створення ядерного вибухового пристрою на основі плутонію, отриманого таємно з відпрацьованого ядерного палива, що зберігається на території країни. Українські спеціалісти могли зробити такий пристрій протягом кількох місяців». Про це повідомило джерело РІА та RT Russian. РІА навіть дещо підвищила ставку, додавши, що плутоній Україні передали США. Більше того, прокремлівські ЗМІ продовжували стверджувати, що Україна частково знищила та перемістила документи, пов’язані з розробкою ядерної зброї (RIA, Diario Octubre). RT Russian і VZ придумали, що «збройні сутички на Запорізькій АЕС могли статися через те, що там зберігали відповідну документацію».
Водночас у прокремлівських ядерних фантазіях програми створення ядерної зброї недостатньо… Має бути історія про фактичне використання ядерної зброї! Потрібно? Будь ласка, російський агітпроп радий старатися. «Лента», «Газета», «Царград», «Регнум» і «Супутник», посилаючись на посольство Росії в Іспанії, стверджують, що СБУ разом із «бойовиками» батальйону «Азов» готує в Харківській області провокацію з можливим радіоактивним забрудненням. Щоб не відставати у брехливих перегонах, газета «Правда» припустила, що «НАТО використовує Україну як троянського коня для ядерного удару по Росії».
Окрім ядерних атак, підготовка до яких триває, російські ЗМІ поширюють дезу про розробляння в Україні біологічної зброї. Публікуючи кілька «офіційних» документів співробітників нібито українських біологічних лабораторій, кремлівська пропагандистська екосистема (RT Russian, RT DE, Tvzezda, RIA, RIA в Telegram) натякає, що компоненти біологічної зброї розробляють в Україні в безпосередній близькості від російського кордону.
Міністерство оборони Росії видало «сюжет» про те, що Київ поспішив приховати сліди своєї військово-біологічної програми, яку фінансує Пентагон. Це сумлінно підхопили РІА і «Правда». Вигадку посилили російські дипломатичні акаунти в Twitter (МЗС, посольства Росії в Іспанії та в Північній Македонії). Ці канали також послались на вебсайт, на якому розміщуються ймовірні документи про українську біологічну зброю. Ба більше, прокремлівські видання, як-от: «Правда», «Ветерани сегодня», «Анти Шпигель» і «Журнал Нео» поширили дезу про те, що Росія опублікувала документи, які підтверджують, що США готували не лише ядерний удар по Росії, але й атаку з використанням біологічної зброї на Донбасі.
Міністерство закордонних справ Китаю та пов’язані з ним ЗМІ також долучилися до дезінформаційної кампанії щодо зброї масового знищення. Вони відродили стару та вже розвінчану кремлівську конспірологічну змову про біолабораторії США в Україні та решті світу. Посилаючись на сумнівні російські докази пропагандисти з Китаю, закликали США розкрити інформацію про свої біологічні лабораторії в Україні, які нібито зберігають велику кількість небезпечних вірусів, і захистити їх. Контрольована державою китайська телевізійна мережа CGTN пов’язала американські біолабораторії, нібито розташовані по всьому світу, з місцевими спалахами захворювань.
Загалом, у висвітленні українського питання контрольовані державою китайські ЗМІ здебільшого покладаються на російські джерела, надаючи як мінімум їм мовчазну підтримку, а як максимум — посилюючи брехливі наративи Кремля.
У цей час російське представництво при ООН в Женеві продовжує залишатися епіцентром дезінформаційної кампанії #DonbassTragedy. Воно просуває контент у кількох соціальних мережах. Зокрема, з 1 березня проросійські джерела публікують відео, «офіційні» документи та презентації, намагаючись підтримувати розвінчаний «геноцид» під хештегом #DonbassTragedy. Цей брехливий контент був додатково посилений понад 60 російськими дипломатичними акаунтами в Twitter, Facebook, Instagram і Telegram. Вони і наразі продовжують розбризкувати токсичний зміст.
Заклики української влади до об’єднаної Європи заблокувати проросійські канали нині більш ніж актуальні.
Не читайте та не поширюйте російську дезінформацію!
@armyinformcomua
Агентку так званої «жіночої групи» фсб, яка шпигувала в інтересах країни-агресора на Покровському напрямку, засудили до 15 років позбавленням волі з конфіскацією майна.
Президент Володимир Зеленський після зустрічі з Президентом Франції Емманюелем Макроном повідомив про обговорення можливості розширити український повітряний флот додатковими літаками «Міраж», а також налагодити співвиробництво дронів-перехоплювачів.
На Херсонщині завдяки злагодженій роботі операторів БПЛА 40-ї бригади та артилерії суміжних підрозділів було знищено групу росіян разом із технікою.
На Донеччині бійці 122-го окремого батальйону 113-ї бригади ТрО знищили ворожу артилерію та склади з боєприпасами.
Виступаючи на NATO Public Forum у Гаазі, Міністр оборони Рустем Умєров наголосив, що сильна Україна є основою тривалого миру в Європі, та окреслив три ключові пріоритети для перемоги: ППО, розбудова ОПК та дієві гарантії безпеки.
Бійці полку «К-2» оприлюднили відео «дуелі» російського піхотинця з українським дроном-бомбером, яке доводить, що ані хаотична стрільба, ані спроба сховатися не рятують окупантів від ураження.
В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…