Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Війна – річ досить дорога, навіть мегадорога. Всі ці тупі маневри з переміщення «новинок» російського ОВТ до українських кордонів уже обійшлися російським платникам податків у мільярди рублів. Проте в країні, де телевізор поки що перемагає холодильник, на такі «дрібнички» не зважають. Повторюся: ПОКИ ЩО.
Проте пропоную перейти до конкретних цифр. Отже, станом на 6:00 26 лютого втрати російських окупантів становили:
Літаки — 14 од.
Гелікоптери — 8
Танки — 102
Бойові броньовані машини — 536
Гармати — 15
ЗРК «Бук» — 1
Автомобільна техніка — 17
Тож наскільки схуд російський гаманець за три доби війни? Маю відразу зауважити, що цифри наводжу досить приблизні, адже знайти ціну однієї одиниці знешкодженої російської техніки — проблема ще та. До того ж цифри зазвичай наведені в незрозумілій валюті, яку вони називають «рублі», курс яких щодо американського долара падає щогодини (і це прекрасно). Тому наводжу найдорожчі зразки техніки окупантів, яку знищили наші сили оборони.
Іл-76 МД. Орієнтовна ціна більше ніж $ 60 млн. Додаємо витрати на підготовку класного військового пілота — близько $ 3,5 млн, множимо на 6 (кількість членів екіпажу) — отримуємо $ 21 млн. У підсумку маємо понад $ 80 млн. Ціну пального й підготовку кожного десантника, який не долетів до нашої землі, не рахуватимемо, адже цифра вже разюча.
Су-35. Орієнтовна ціна більше ніж $ 82 млн. Додаємо ціну підготовки льотчика (близько $ 3,5 млн) — отримуємо понад $ 85 млн.
Су-25. Вартість одного такого штурмовика більше ніж $ 15 млн. Підготовка льотчика — орієнтовно $ 3,5 млн, отже, близько $ 19 млн.
Ка-52. Вартість гелікоптера більше ніж 16 $ млн. Підготовка двох членів екіпажу — близько $ 7 млн, і в підсумку маємо понад $ 24 млн.
Мі-24. Орієнтовна ціна $ 8,2 млн. Підготовка двох членів екіпажу — близько $ 7 млн, отримуємо більше ніж $ 15 млн.
Мі-8. Орієнтовна ціна такого гелікоптера близько $ 8 млн. Якщо додати затрати на підготовку трьох членів екіпажу — $ 10,5 млн, матимемо ціну близько $ 19 млн.
Російський танк Т-72. Орієнтовна ціна близько $ 3 млн.
Російський танк Т-90АМ. Коштує близько $ 4,5 млн.
Ціни, як бачимо, вражають. Додати сюди ще ціну бойових броньованих машин, яких вже знищено 536, російських автомобілів, перетворених на брухт, пальне до них… і отримаємо досить кругленьку суму, на яку спустошився гаманець росії. А це все гроші платників податків РФ.
«Зачем вам броня, она денег стоит, а вы одноразовые»
Ціну тих, хто вже ніколи не повернеться в «расєю-матушку», писати не буду. Лише наведу слова бійця столичної тероборони Юрія Гудименка, який поділився враженнями про рівень підготовки військових РФ на своїй сторінці в соцмережі:
«Специально напишу по-русски, чтобы оккупанты поняли.
Вы себя в зеркало видели вообще?
Я смотрю на русских пленных и тихо офигеваю. Черные берцы модели «батю в Чечне в таких зарезали», брони толком ни у кого нет, шлемов нет, очков защитных нет, обмундирование препоганейшого качества, капец.
Рядовой украинский пехотинец, взявший вас в плен, выглядит как космодесантник, захвативший взвод чумных бомжей.
Я когда контракт резервиста подписывал, мне выдали столько шмоток, что в два мешка не влезли. Резервиста! Территориальной! Обороны! А вас же бросили на штурм столицы первой волной, мои вы заечки обгоревшие. Посмотри на себя, штурмовик мамин, ты же заблёванный весь.
Нет, ну реально, у вас даже наколенников нет. Наколенников! Про броню я и правда молчу, зачем вам броня, она денег стоит, а вы одноразовые.
Сдавайтесь в плен, чтобы хоть снизу вверх посмотреть, как выглядит солдат, чьё командование его уважает».
Андрій Карпенко
@armyinformcomua
У день, коли країна святкувала Незалежність, він прийшов до ТЦК. А вже за кілька місяців самотужки рятував побратимів під вогнем у згорілому бліндажі. Це історія стрільця-санітара «Матроса» з 100-ї окремої механізованої бригади.
Спецпризначенці 3-го окремого загону ЦСП «Омега» пройшли курс висотно-штурмової підготовки, під час якого відпрацювали сценарії звільнення захоплених будівель, порятунку заручників та знешкодження злочинців.
Нацгвардієць Сергій Штапура увійшов в історію, ставши першим українським військовим, який здійснив церемоніальну першу подачу перед матчем Головної ліги бейсболу (MLB) у США.
Під Покровськом спроба маневру російського окупанта на мотоциклі завершилася контактом з невибуховими загородженнями, які встановила 70 Окрема бригада підтримки.
Російський загарбник настільки невдало вибрав момент, щоб виповзти зі свого укриття, що одразу став здобиччю українського бомбера.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що за результатами його зустрічі з Прем’єр-міністром Канади Марком Карні Україна отримає понад 4 мільярди доларів нової військової та фінансової допомоги.
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…