ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

З початку лютого РФ поширила понад 60 дезінформаційних тез, більшість — щодо загрози вторгнення в Україну

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Лютого 2022, 16:47 3

спростовано

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зазначив, що дезінформаційні тези, зокрема, стосувалися загроз з боку РФ, відносин України з РФ і Заходом, ситуації в ОРДЛО, Збройних Сил України, енергетики, політичної й економічної ситуації в Україні, сфери охорони здоров’я. За його словами, в більшій половині з них йшлося про ескалацію на кордонах України і її відносин із Заходом. Понад 10% — ситуації в ОРДЛО. Решта тем мала фоновий характер. Такі дані були отримані від Центру стратегічних комунікацій.

— Ні для кого не секрет, що Україна живе у стані активної інформаційної гібридної війни з 2014-го року і намагається протидіяти цим атакам… З огляду на те, що інформація, особливо у великих містах, поширюється не лише завдяки ЗМІ та телебаченню, а й завдяки соцмережам, то це ще той виклик для держави. Наразі Україна перебуває в центрі інформаційних атак. Для того, щоб їм протидіяти оперативно і успішно, у країні створено Центр стратегічних комунікацій, — зазначив Олександр Ткаченко.

За його інформацією, Центр, який працює з минулого року, проводить низку важливих досліджень і допомагає українцям розпізнавати та розвінчувати фейки РФ. А вони, як зазначає міністр, з’являються щодня.

Так, за словами Олександра Ткаченка, лише упродовж цього місяця Центр:
– повідомив про поширення фейку про те, що нібито представники Нацкорпусу виготовляють саморобну радіоактивну бомбу;
– спростував інформацію російських пропагандистських медіа, які повідомляли про нібито прибуття на Донеччину «найманців з Польщі»;
–  розповсюдив інформацію про поширення фейку про «мобілізацію у львівський загін Української добровольчої армії для боротьби із сепаратизмом та дезертирством на Заході України»;
– спростував фейк про «евакуацію офісу генерального прокурора з Києва у Львів»;
– спростував інформацію про «впровадження обмежень виїзду за кордон українців призовного віку».

— Чому я наводжу цю інформацію? Для того, аби люди, почувши якісь сумнівні новини, могли зайти на сайт Центру і перевірити, чи не розвінчали її вже тут фахівці стратегічних комунікацій. Адже Центр співпрацює з усіма державними структурами та перевіряє всі дані. Поки не перевірить, не опублікує. Оскільки фейків, маніпуляцій, дезінформації стає все більше, верифікована інформація від Центру може стати у пригоді. Отже, коли з’являється якийсь «гучний заголовок», Центр намагається реагувати оперативно. Також не забувайте про офіційні джерела, — сказав Ткаченко.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Сюжет