ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Незабаром український флот поповниться професійними старшинами, серед них – перші жінки

Прочитаєте за: 4 хв. 15 Лютого 2022, 9:49 11

У курсантів випускного курсу Відділення військової підготовки Фахового коледжу морського транспорту Національного університету «Одеська морська академія» завершилось стажування на кораблях та у військових частинах Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Протягом місяця близько 30 майбутніх старшин вдосконалювали морську підготовку, ознайомлювалися з організацією корабельної служби, зокрема з матеріально-технічною базою кораблів національних ВМС. А також вивчали питання організації бойової, повсякденної діяльності та особливості несення вахтової служби і, що найважливіше, практикувалися виконувати обов’язки за відповідною посадою.

— Стажування курсантів є завершальним етапом їхньої підготовки, попереду залишаються тільки державні іспити та випуск. Тож на цьому етапі навчального процесу ми маємо змогу перевірити підготовленість кожного курсанта до самостійного виконання службових обов’язків, їхню здатність ухвалювати рішення та нести за них відповідальність. Слід зауважити, що більшість наших випускників, близько 70 %, проходили стажування саме на кораблях і катерах ВМС ЗС України. А з огляду на те, що 90 % після випуску проходитимуть службу там, де стажувалися, можна стверджувати, що зовсім скоро український флот поповниться професійними старшинами, — розповідає головний старшина Відділення військової підготовки Фахового коледжу морського транспорту майстер-старшина Сергій Ліподат.

Що цікаво, цього року серед майбутніх старшин є й перші чотири дівчини-випускниці. Всі вони проходили стажування безпосередньо на кораблях. Дівчата продемонстрували високий рівень підготовки і, як результат, отримали позитивні відгуки від командирів, де проходили стажування.

— З 2019 року у нашому навчальному закладі на одному рівні з хлопцями здобувають освіту й дівчата. Тоді їх вступило лише 4, бо ще мало хто знав про таку можливість. З кожним наступним роком охочих ставало дедалі більше. На разі їхня кількість становить близько 25 % від загальної чисельності курсантів. Серед перших випускниць троє здобували освіту за спеціальністю «Експлуатація корабельних радіотехнічних засобів та засобів зв’язку», а одна опановувала «Кораблеводіння», щоб після випуску стати штурманом, — зазначив майстер-старшина Сергій Ліподат.

Випускниця Євгенія Компанієць родом з Донецька. З дитинства мріяла стати військовою, як дідусь. Особливо її манила саме морська стихія, тому коли прийшов час обирати професію — довго не вагалася. Протягом місяця дівчина проходила стажування на одному з бойових українських кораблів.

— Оскільки я опановувала фах зв’язківця, то стажувалася на посаді старшини гідроакустичної команди. За цей місяць проводила заняття з особовим складом із запуску гідроакустичної станції, відпрацювання дій у разі бойової тривоги. Приємно, що екіпаж ставився до мене з повагою й розумінням. Це був гарний досвід, — ділиться враженнями дівчина.

Також вона зауважила, що, крім організації служби в морі та в пункті базування, випускники брали участь у тренуваннях у складі корабельних бойових розрахунків, відпрацьовували елементи з боротьби за живучість корабля та виконували завдання згідно зі штатним розписом на інших навчаннях. Після випуску Євгенія планує служити на кораблі, а надалі вступити до Інституту ВМС. 

Нагадаємо, що нині навчальний заклад готує фахівців з фаховою передвищою освітою за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр» з терміном навчання 2 роки. Але раніше, до 2020 року, він здійснював підготовку військових за освітнім ступенем «молодший спеціаліст» з терміном навчання 2 роки 6 місяців. Тому цього року відбудеться одразу два випуски. Перший уже незабаром, у березні. І лави ВМС ЗС України поповнять висококваліфіковані старшини, серед яких і 4 перші випускниці коледжу.

Фото: Відділення військової підготовки ФКМТ НУ «ОМА»

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Вишкіл, Новини