Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Про те, як уберегтися від небезпечної хвороби та яких правил варто дотримуватися, щоб раптово не опинитися у реанімації, розповів генеральний директор Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І. Мечникова, доктор медичних наук, професор Сергій Риженко.
— «Омікрон» набирає обертів. Найчастіше він проходить, як звичайна застуда. Але дуже багато людей сьогодні звертаються до приймального відділення лікарні з відчуттям задухи та просять, щоб їм зробили комп’ютерне дослідження, — розповів Сергій Анатолійович. — Кількість таких хворих збільшилась вдвічі й зараз лікарі роблять усе можливе, щоб надати їм допомогу. На жаль, окрім «Омікрону» є ще і штам «Дельта», який дає тяжкі ускладнення із запалення легень. У нас у стаціонарі — 75 людей. З них 18 у важкому стані. Вони у реанімації й дихають за допомогою кисню. Також на лікуванні перебувають 20 майбутніх матусь, які важче переносять цю інфекцію.
За його словами, найтяжче, коли «Омікрон» поєднується з інсультом або інфарктом. Це дуже важкий симбіоз, який, на жаль, дає мало шансів лікарям.
— І ми спостерігаємо, що кількість таких хворих збільшується. Адже деякі вважають, що цей штам можна легко переносити, — продовжив Сергій Риженко. — Також є багато хворих на грип. Це захворювання протікає інакше, але симптоматично грип схожий на «Омікрон». Ускладнення від грипу — кров розріджується, а COVID-19 спричиняє тромбоутворення. Отже, лікування різне.
Тож генеральний директор Дніпропетровської обласної клінічної лікарні наголошує, що сьогодні не варто розслаблятися та обов’язково треба дотримуватися санітарних норм. Це збереже здоров’я. А тим, хто ще не встиг — варто зробити щеплення. Вакцина допоможе легше перенести хворобу та не померти.
— Якщо в людини буде легкий перебіг захворювання, лікарі впораються. Також дуже хочу, щоб усі знали — солодкі продукти, на жаль, гальмують оздоровлення. Тому велика порада: у цей час більше споживати фрукти, овочі, салати, продукти, які містять антиоксиданти.
Фото автора
@armyinformcomua
У рамках зниження спроможностей противника з виготовлення вибухових речовин та боєприпасів, у ніч на 14 червня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали ураження по важливих об’єктах воєнно-промислового комплексу російського агресора.
За добу російські війська 27 разів обстріляли населені пункти Донецької області, завдавши серйозних руйнувань житловій і цивільній інфраструктурі. Внаслідок обстрілів загинула одна людина, ще дві — дістали поранення. З прифронтових територій евакуйовано 257 мешканців, зокрема 63 дитини.
Служба безпеки України запобігла терористичному акту, який за завданням російських спецслужб мав статися в житловому районі Одеси. В результаті спецоперації затримано агента фсб, який планував замах на офіцера Збройних Сил України.
Протягом минулої доби Херсонська область перебувала під щільним вогневим тиском з боку російських військ. Ворог атакував населені пункти дронами-камікадзе, артилерією та авіацією.
Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський провів робочу нараду, присвячену посиленню протидії ударним БПЛА, якими росія щоденно атакує українські міста.
Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного й 66 авіаційних ударів, застосувавши чотири ракети та скинувши 129 керованих бомб.
від 25000 до 100000 грн
Кам'янець-Подільський, Хмельницька область
від 20000 до 120000 грн
Краматорськ
23 ОМПБ 56 ОМПБр
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…