ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

«Кожен представник Командування Сил ТрО, регіональних управлінь, військових частин зараз працює не покладаючи рук»  —полковник Сергій Собко

Відео Новини
9 Лютого 2022, 19:35
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Начальник штабу — заступник командувача Сил територіальної оборони ЗСУ полковник Сергій Собко взяв участь в експертній дискусії «Мережа захисту національних інтересів «А Н Т С» на тему: «ТЕРОБОРОНА. Де в ній місце військових, органів влади і самоврядування та самих громадян?».

Під час заходу обговорили питання імплементації Закону України «Про основи національного спротиву», зокрема, йшлося про  комплектування військових частин Сил територіальної оборони ЗСУ, службу у військовому резерві, створення добровольчих формувань територіальних громад, а також про завдання, які наразі стоять перед Силами ТрО.

— І кожен представник Командування Сил тероборони, регіональних управлінь, військових частин ТрО дуже важко зараз працює не покладаючи рук. І це навіть не по 12 годин на день. Це робиться для того, щоб максимально ефективно та швидко виконати завдання, покладені на нас, — зазначив Сергій Собко. — Нині  відбувається завершення комплектування військових частин ТрО до штату мирного часу. Мова йде про ті організаційні ядра, на які покладатимуться завдання щодо розгортання батальйонів і бригад до штатів воєнного часу. Наразі всі військові частини, які перебувають у 13 прикордонних областях,  практично завершили цей процес і укомплектовані майже на 70 відсотків. До кінця лютого до такого відсотка буде укомплектовано і решту військових частин.

За словами начальника штабу — заступника командувача Сил територіальної оборони ЗСУ полковника Сергія Собка, наразі одночасно триває робота щодо набору і комплектування підрозділів ТрО ЗСУ громадянами України, які проходять військову службу в резерві. Це другий етап, і він розпочнеться після завершення комплектування військовослужбовцями мирного часу. На третьому етапі — створення та комплектування добровольчих формувань територіальних громад у кількості, яку визначить Командування Сил ТрО та затвердить Головнокомандувач ЗСУ відповідно до ресурсів, які буде мати та чи інша громада.

Сергій Собко запевнив, що фінансування  Сил ТрО ЗСУ дозволяє виконати поставлені завдання. Водночас існують питання, що потребують вирішення на рівні органів місцевого самоврядування, зокрема: вибір фондів для розміщення підрозділів і частин ТрО ЗСУ, їх підготовка до критеріїв, які зможуть задовольнити розміщення підрозділу; переміщення підрозділів ТрО ЗСУ з поточних місць дислокації до нових, створення належних умов для зберігання зброї, боєприпасів на повний воєнний штат батальйону чи бригади, що своєю чергою надасть можливість приступити до нарощування спроможностей; вибір місць для організації заходів підготовки підрозділів ТрО з тактичної, вогневої підготовки, для тренувань в урбанізованій місцевості.

Найближчим часом по всій країні планується запровадити систему підготовки на кшталт такої, яка існує в Окремій бригаді територіальної оборони м. Києва. Заплановано проведення обов’язкових щотижневих вишколів на добровільній основі в кожній локації батальйонів ТрО.

Кореспондент АрміяInform

Мінус 193 500 окупантів: Міноборони України розкрило ворожі втрати з початку року
Мінус 193 500 окупантів: Міноборони України розкрило ворожі втрати з початку року

З початку 2026 року бойові втрати російських загарбників становлять уже понад 190 тисяч окупантів.

Бокораші з карпатських річок стали морпіхами: еліту Армії УНР формували з гуцулів-плотогонів
Бокораші з карпатських річок стали морпіхами: еліту Армії УНР формували з гуцулів-плотогонів

Елітні підрозділи морської піхоти Дієвої армії Української Народної Республіки формували з гуцулів-плотогонів, які сплавляли ліс гірськими річками Карпат.

Bloomberg: Ботсвана скаржиться, що рф активізувала вербування її громадян
Bloomberg: Ботсвана скаржиться, що рф активізувала вербування її громадян

На тлі колосальних втрат російські окупаційні війська активізували вербування до своїх лав громадян Ботсвани.

Росіяни вдруге вдарили по рятувальниках на Сумщині: пошкоджено пожежний автомобіль
Росіяни вдруге вдарили по рятувальниках на Сумщині: пошкоджено пожежний автомобіль

На Сумщині російські війська прицільно атакували співробітників ДСНС, які виконували аварійно-рятувальні роботи після попереднього обстрілу.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Військовий медик

від 21000 до 21000 грн

Черкаси

Головний центр підготовки особового складу ДПСУ ім. генерал-майора Ігоря Момота

Olx Кулеметник військової частини

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Керівник підрозділу цифрової трансформації командування Повітряних сил

Вся Україна

Структура цифрової трансформації Сил Оборони

WorkUa Зовнішній пілот, оператор безпілотних літальних апаратів

від 20000 до 120000 грн

Чернівці

107 ОБр Сил ТрО

Olx Номер обслуги, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

RobotaUa Військовослужбовець (Збройні Сили України) у Заліщики

від 20000 до 75000 грн

Черкаси

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )