ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як на «Укрспецсистемс» створюють нові безпілотні комплекси

Інфографіка Озброєння та техніка Публікації
Прочитаєте за: 6 хв. 8 Лютого 2022, 17:29

Кореспондент АрміяInform побував на одному з вітчизняних підприємств , яке розробляє та виробляє безпілотні авіаційні комплекси ТОВ «Укрспецсистемс» та поспілкувався з керівником підприємства Дмитром Хасаповим.

Як відомо, компанія «Укрспецсистемс» займається розробкою і виробництвом комплексів БПЛА, наземних станцій управління та корисного навантаження. Яким був портфель замовлень компанії протягом 2020–2021 років?

— Наша компанія займається розробкою безпілотних авіаційних комплексів та авіаційних платформ для гіростабілізованих систем та програмного забезпечення з 2014 року. Всі поставки нашої продукції для Міністерства оборони відбуваються через державне замовлення. Контракти виконуються за специфікацією, яка має гриф «таємно» та розголошенню не підлягає. Крім того, поставки здійснюють іншим силовим структурам та державним установам.

У січні 2021 року ми успішно закінчили програму випробувань нового безпілотного авіаційного комплексу PD-2 і сподіваємось, що у 2022 році нова техніка буде надходити у війська. Торік у листопаді комплекс за результатами численних випробувань був допущений до експлуатації в частинах Збройних Сил України.

Новий безпілотник PD-2 має модульну конструкцію, завдяки чому протягом 15 хвилин, без використання жодних інструментів, змінюється конфігурація літака. У такий спосіб він може мати три конфігурації.

Перший варіант передбачає використання чотирьох електродвигунів і один бензиновий двигун, який має здатність вертикального злету. Другий варіант передбачає один бензиновий двигун, тому зліт і посадка відбуваються завдяки злітно-посадковій смузі. Третій варіант також з одним бензиновим двигуном, але запуск здійснюється з катапульти, а посадка завдяки використанню парашуту. Злітно-посадкова смуга непотрібна для такого варіанту конфігурації.

Які власні розробки техніки пропонують інженери вашого підприємства?

­— В компанії «Укрспецсистемс» створений великий конструкторський відділ, який саме й займається безпосередньо розробкою БПЛА та різних вузлів із застосуванням новітніх технологій. Компанія зареєструвала понад 20 українських патентів на їхні винаходи. Наприклад, розроблені нова система кріплення шасі, система випуску парашуту та ряд інших. У рамках безпілотної авіаційної системи PD-2 розробили абсолютно нову гіростабілізовану систему USG-400, що є платформою з тепловізійним модулем, камерою денного бачення, лазерним далекоміром та блоком обробки даних.

Компанія обрала курс так званої системної інтеграції та пропонує замовникам не лише якісні безпілотні літальні апарати, а й інформаційне середовище для вирішення тих чи інших завдань. Універсальне програмне забезпечення для збору, аналізу та обробки інформації, що отримана з БПЛА та стаціонарних або мобільних відеокамер, дозволяє побудувати єдине інформаційне середовище загальної ситуаційної обізнаності. До програмного середовища, окрім комплексів PD-1 та PD-2, вже інтегровані «Лелека-100», «Фурія», «Валькірія», «Мара-2м», а також нещодавно і Bayraktar TB-2.

Після 2014 року виник дефіцит з комплектувальними, з якими проблемами довелося стикнутися? Що мали виробляти самостійно, щоб уникнути залежності від поставок з-за кордону?

— В силу того, що підприємство створили волонтери саме у 2014 році й уже існував «мораторій» на поставку матеріалів та комплектовання з Росії, ми з самого початку планували виробництво, не пов’язане з поставками необхідних матеріалів з цієї країни. Всі необхідні комплектувальні, які не виробляються в Україні, надходять з країн Заходу. Добре налагоджена робота відділу постачання дозволяє якісно вирішувати питання логістики. Якщо коротко, ми не відчуваємо дефіциту комплектувальних та необхідних матеріалів.

Чи вдається модернізувати, оновлювати виробниче обладнання компанії?

— Скажу прямо, можна працювати й на старому, радянському обладнанні, але це відразу позначиться на ефективності та якості виробничого процесу.

Необхідно рухатись в ногу з часом і мати максимально ефективне, безпечне для працівників та економічне обладнання. Ми налагодили співпрацю з вітчизняними та закордонними підприємствами, виробниками станків інструментів та іншого обладнання, що необхідно для технологічного процесу на нашому підприємстві. Наприклад, нещодавно ми запустили нову формотворну лінію для прискорення виробництва комплектувальних. Станки нам поставив вітчизняний виробник.

Скільки у вас працює робітників та яка їхня середня заробітна платня?

— Усі зарплати в нашій компанії  абсолютно «білі», ніхто не працює в тіньовому сегменті економіки. Всі працівники компанії соціально захищені. На підприємстві в різних відділах та цехах працює понад 150 осіб. Рівень заробітної плати залежить від рівня кваліфікації працівника. Якщо брати як відправну точку місто Київ, оплата праці в нашій компанії вища за середній показник по столиці. Ми турбуємось про свої кадри і розуміємо, що основна цінність підприємства — люди. І вони повинні отримувати за свою працю належну грошову винагороду.

 Питання підготовки, омолодження кадрів на багатьох підприємствах стоїть доволі гостро. Як вирішуєте кадрову проблему?

— Взагалі, у нашій державі існує проблема з підбором кваліфікованих кадрів. Утім, оскільки виробництво безпілотної авіації доволі «молодий» напрямок і світовий ринок швидко розвивається, переважно кадри у нас молоді. Для молоді це цікаво, приваблює своїми можливостями і збігається з поглядами та навиками нового покоління. Усі конструкторські та технологічні завдання пов’язані з новими технологіями, тож молодим людям простіше адаптуватися. На підприємстві також працюють «аксакали» з багаторічним досвідом. Пошук кадрів для підприємства відбувається не тільки на інтернет-майданчиках. З одним із провідних вишів у галузі авіації у нас укладено договір, за яким ми на своїй базі демонструємо студентам можливості БПЛА на практиці і водночас серед них проводимо відбір кандидатів, які виявили зацікавленість у нашому підприємстві як у майбутньому роботодавцеві.

Чи є постійний зворотний зв’язок із замовником вашої продукції, після того, як ви передали йому свої вироби. Як обслуговують та ремонтують БПЛА?

— У нас створено власний сервісний центр, основне завдання якого — технічна підтримка нашої техніки, що експлуатується як в нашій країні, так і за кордоном. У разі необхідності до експлуатанта виїжджає група наших спеціалістів, яка вже на місці  визначає причину пошкодження комплексу. Якщо є можливість відновити технічний стан БПЛА на місці, виконуються ремонтні роботи. Але необхідно наголосити , що насамперед компанія працює для того, щоб підтримувати на сучасному рівні обороноздатність нашої держави, а для цього необхідно мати якісну сервісну підтримку.

Співпрацюючи з військовими, ми отримуємо від них у режимі онлайн зауваження, побажання та оцінку роботи своїх комплексів. Завдяки такій плідній співпраці після PD-1 з’явився якісно інший БПЛА PD-2.

Офіційно за весь час існування компанії було отримано три рекламації. Жодна з них не була пов’язана з конструкцією БПЛА або технологічним браком. Секрет у тому, що робота налагоджена так, що експлуатанта ми «чуємо» раніше, ніш бюрократичним шляхом від нього до нас дійде рекламація.

 — Які плани компанії щодо розвитку підприємства в майбутньому? Яка географія вашої міжнародної співпраці?

— Технології на місці не стоять, разом із ними ми теж рухаємось вперед. Сьогодні наша продукція представлена в країнах Близького Сходу та на інших континентах. Але основна робота націлена на наш внутрішній ринок, насамперед в інтересах ЗСУ. Ми хочемо, щоб над Україною було чисте небо.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
В Україну повернули тіла 1200 загиблих громадян

В Україну повернули тіла 1200 загиблих громадян

За твердженням російської сторони тіла належать громадянам України, зокрема військовослужбовцям.

Окупанти на Півдні підтягують резерви, намагаючись компенсувати втрати

Окупанти на Півдні підтягують резерви, намагаючись компенсувати втрати

Окупаційні російські війська підтягують резерви на південних напрямках для того, щоб замінити свій знищений особовий склад.

Вони вже відчували запах грошей, коли їх скрутили прикордонники: розкрито черговий канал незаконного переправлення

Вони вже відчували запах грошей, коли їх скрутили прикордонники: розкрито черговий канал незаконного переправлення

На Рівненщині співробітники відділу внутрішньої та власної безпеки по 9 прикордонному загону ДПСУ разом із поліцією викрили групу осіб, які організували канал нелегального перетину державного кордону для чоловіків призовного віку.

МіГ-29 завдав високоточного удару по ворожих позиціях на Запорізькому напрямку

МіГ-29 завдав високоточного удару по ворожих позиціях на Запорізькому напрямку

На Запорізькому напрямку винищувач МіГ-29 завдав високоточного удару керованими авіабомбами по пункту управління операторів БПЛА противника.

«Піон» на брухт: знищено ворожу САУ вартістю понад $1 млн

«Піон» на брухт: знищено ворожу САУ вартістю понад $1 млн

Підрозділ аеророзвідки бригади «Чорний ліс» виявив і скоригував вогонь по самохідній артилерійській установці «Піон».

Центральне управління захисту прав військовослужбовців за рік розглянуло понад 5000 звернень

Центральне управління захисту прав військовослужбовців за рік розглянуло понад 5000 звернень

Центральне управління захисту прав військовослужбовців (ЦУЗПВ) Міністерства оборони України за рік роботи розглянуло понад 5000 звернень та запитів від військовослужбовців та членів їхніх сімей.

ВАКАНСІЇ

Звязківець

від 55000 до 125000 грн

Слов'янськ

Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України

Начальник їдальні

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина 3078 Національної гвардії України

Стрілець-снайпер

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

Санітарний інструктор, медик (військова служба за контрактом в ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Київ

Шевченківський РТЦК та СП (Київ)

Гранатометник

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

--- ---