ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Потреби в мобілізації зараз немає – Олексій Резніков

Прочитаєте за: 3 хв. 31 Січня 2022, 14:54 4

Про це в інтерв’ю виданню «Лівий берег» заявив Міністр оборони України Олексій Резніков.

– Зараз іде перша хвиля набору (до ТрО – ред.), ми маємо наповнити хоча б 70% від потрібних 10 000, що дозволить виконувати завдання. У всіх прикордонних областях ми маємо 70% штатного укомплектування в межах мирного часу. Вони почали працювати: укладають контракти, беруть в оренду приміщення, готують збройні кімнати (сигналізація, ґрати) тощо. Вже ведеться робота з охочими резервістами. Ми провели декілька нарад з Генеральним штабом ЗСУ, спростили наказ, прибрали зайві папірці, які має подати особа, яка хоче стати резервістом. Тому що остання регуляція була у 2009 році, – зазначив очільник оборонного відомства.

За його словами, у Законі «Про військовий облік» це питання регулюється наказами Міноборони і Генштабу ЗСУ. Міністерство визначає, які документи треба особі, щоб вона уклала контракт зі Збройними Силами на постійній основі, а Генеральний штаб ЗСУ – резервістам.

– Ми спростили вимоги, але людина, яка хоче бути резервістом, повинна усвідомлювати, що, окрім паспорта, вона має бути готова продемонструвати, що не стоїть на обліку в нарколога, не має судимості. Тому що йдеться про надання права використовувати зброю. Згадаймо трагедію, яка відбулась у Національній гвардії, тому медичний контроль – це дуже важливо, – додав Олексій Резніков.

Міністр оборони наголосив, що Закон тільки набув чинності, на його підставі лише набуваються спроможності.

– Зараз завдання – набрати 10 тисяч кадрових військовослужбовців територіальної оборони. Кожен з них матиме у своєму фокусі приблизно 10 резервістів, вчитиме їх. Далі все залежатиме від території, ризиків і загроз. Буде це Волинь, Чернігівщина, Закарпаття чи Миколаївщина. Командувачі Сил територіальної оборони спільно з Генштабом ЗСУ і Головнокомандувачем визначатимуть ризики та загрози, розуміння, до чого ми готуємось. Охороняємо атомну електростанцію, використовуючи Сили тероборони чи, умовно кажучи, дамбу на Київському морі, чи додатково ще щось робимо? Хочу нагадати, що Сили територіальної оборони є допоміжними до Збройних Сил у цілому. Вони мають забезпечити завдання в межах своєї території в момент, поки йде повноцінне розгортання, – розповів Олексій Резніков.

Він повідомив, що потреби в мобілізації, з погляду загрози, зараз немає.

– Ми рухатимемося в інший спосіб: будемо працювати з формуванням Сил територіальної оборони. Їх будуть вчити, будуть нормальні польові навчання. І перше навчання ми почнемо з голів ОДА, РДА, плюс КМДА, звісно. У нас чотири сектори: північ, південь, схід і захід. Так само розділені і командування Сил територіальної оборони. Почнемо з півночі, зберемо всі області, плюс Київ, будемо їх вчити два-три дні на полігоні, як взаємодіяти, як що робити. Потім буде схід, південь і захід, – додав Міністр оборони України.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Важливо, Новини