ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

По ворожих укріпленнях – із вогнемета!

Прочитаєте за: 4 хв. 29 Січня 2022, 20:33 36

Українські вогнеметники пройшли курс тактичної підготовки з бойовою стрільбою безпосередньо в районі проведення ООС. Навчання відбувалися відповідно до рішення Командувача операції Об’єднаних сил генерал-лейтенанта Олександра Павлюка на одному із полігонів Луганщини.
До бойових стрільб залучали визначений особовий склад підрозділів РХБ захисту, що виконують завдання в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ». Упродовж курсу вогнеметники підвищували свої навички з тактичної підготовки, медицини та вдосконалювали майстерність стрільби зі своєї штатної зброї – вогнеметів РПВ-16.


Під час практичних занять на полігоні воїни відпрацювали тактичні прийоми, зокрема вибір вогневих позицій, рух четвірками до вогневих рубежів (два вогнеметники під прикриттям двох автоматників), стрільбу по бойовій техніці й інженерним спорудам ворога та відхід під прикриттям вогню стрілецької зброї.
Керівник курсу підготовки полковник Сергій Радіонов зазначив, що рішення провести навчання вогнеметників безпосередньо в районі проведення ООС обумовлене оптимізацією навчального процесу в Збройних Силах.

Він також розповів, що підготовка фахівців підрозділів РХБ захисту розпочалася ще на загальновійськових полігонах України перед виходом до району бойових дій. Далі інструктори 143-го навчального центру продовжили вишкіл воїнів безпосередньо в районі відповідальності ОТУ «Північ».


– Цей курс підготовки військовослужбовців дозволяє досконало опанувати свою зброю і після успішного складання іспитів та влучних залікових стрільб отримати відповідний сертифікат, – говорить офіцер. – Усі залучені інструктори – досвідчені сержанти та офіцери, у яких за плечима, починаючи з 2014 року, чимало бойових зіткнень із ворогом, практичний досвід знищення ворожого озброєння, військової техніки та інженерних споруд. Вони, спираючись на власний бойовий досвід, навчають воїнів різноманітних тактичних прийомів та військових хитрощів, які знадобляться під час ведення реального бою з ворогом.
Солдат Світлана у ЗСУ служить перший рік. Каже, як тільки потрапила у вогнеметний підрозділ, одразу зацікавилася зброєю і почала активно вивчати її можливості й тактику застосування.

– Перше знайомство з РПВ-16 відбулося на Широколанівському полігоні, де наш підрозділ готувався до ротації в ООС, – розповідає Світлана. – А вже тут, в районі виконання завдань, вирішила підвищити свою кваліфікацію і досконало опанувати ввірену мені зброю. Сьогодні ми відпрацьовували вправу стрільби з коліна. Ціль вразила з першого пострілу, тому враження якнайкращі. Хочеться більше практикуватися і надалі зростати у професійному плані. 
Навіть досвідчені вогнеметники позитивно відгукуються про подібні курси підготовки. Кажуть, тепер в українському війську чи не кожен солдат може опанувати величезну кількість вітчизняного та іноземного озброєння, пройшовши відповідну підготовку з інструкторами. А можливість «прокачати» свої навички володіння зброєю не відриваючись від виконання завдань – величезний бонус.
Вогнеметник Денис з РПВ-16 стріляє не вперше і запевняє, щоразу емоції – надзвичайні!
– Їх важко передати словами, – говорить воїн. – Після пострілу зазвичай трохи у вухах дзвенить. Але, коли влучаєш у мішень і доповідаєш, що ціль знищено – на це вже не зважаєш. Радієш, що успішно виконав бойове завдання. Стрільба з вогнемета, тактична підготовка, медицина – ці курси були круті, динамічні, видовищні та цікаві. РПВ-16 здатен багато на що: знищити броньовану техніку, укріплення та живу силу ворога на відстані до 1200 метрів у радіусі 50 метрів. Це – потужна, ефективна зброя, і тому окупанти її бояться. А ми, вогнеметники, постійно тренуємося, вдосконалюємося і готові без вагань застосувати її у разі потреби.

16
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Навчання та тренування, Новини, ООС