Серед причин популярності бригади серед військовослужбовців — довіра до командира частини Кирила Вереса, високі результати на полі бою та позитивні…
Сьогодні у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону розпочали вводити бустерну дозу вакцини проти COVID-19 військовослужбовцям Вінницького гарнізону.
— Бустерна доза вакцини проти COVID-19 вже продемонструвала свою ефективність і безпечність, — прокоментував начальник ВМКЦ ЦР полковник медичної служби Сергій Пашковський. — Вона посилює імунну відповідь проти різних актуальних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2. Ефективність вакцин у запобіганні симптоматичному перебігу COVID-19, зумовленому варіантом «Омікрон», значно нижча, якщо порівнювати з варіантом «Дельта», і швидко знижується з плином часу, особливо серед людей старшого віку. А введення бустерної дози наближає ефективність вакцин до 90% у запобіганні госпіталізації внаслідок захворювання на COVID-19.
Сергій Пашковський зауважив, що працюватимуть кілька вакцинальних лікарсько-сестринських бригад — посилена стаціонарна на базі ВМКЦ ЦР та мобільні у військових частинах Вінницького та Кіровоградського гарнізонів. До їх складу входять військові медики, які пройшли відповідне навчання.
Військовослужбовцям і працівникам ЗСУ бустерну дозу робитимуть вакциною Pfizer, незалежно від того, чим вони були щеплені.
— Ми повністю забезпечені потрібною кількістю вакцини. Вже складені списки особового складу, який має отримати бустерну дозу, та графіки, за якими відбуватиметься ревакцинація в частинах, — додав начальник ВМКЦ ЦР. — Окрім того, хто з тієї чи іншої причини не зміг вакцинуватись за графіком, може прийти в будь-який час до ВМКЦ ЦР та щепитись.
Інформація про введення бустерної дози буде внесена до бази даних електронної системи охорони здоров’я, що дасть можливість отримати новий COVID-сертифікат. Він діятиме 270 діб з дати введення бустерної дози. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.
З огляду на щоденне зростання кількості хворих на COVID-19, медики закликають усіх військових та працівників ЗСУ отримати бустерну дозу якнайшвидше, адже це сприятиме збереженню їхнього здоров’я та здоров’я їхніх близьких і рідних.
Фото: Владислава Дем’яненка
Прикордонники РУБпАК «Прайм» 5-го загону ДПСУ знищили гармату, техніку та живу силу окупантів на Північно-Слобожанському напрямку.
Бійці ЦСО «Альфа» СБУ, зокрема дронарі підрозділу, продовжують систематичну ліквідацію живої сили противника на фронті.
Медична сестра, фельдшер, військовослужбовець
від 50000 до 120000 грн
Ужгород
68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша
Серед причин популярності бригади серед військовослужбовців — довіра до командира частини Кирила Вереса, високі результати на полі бою та позитивні…