ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Меч уславленого гетьмана Петра Сагайдачного буде експоновано в Україні

Прочитаєте за: < 1 хв. 25 Січня 2022, 10:58

З нагоди 400-річчя смерті Петра Сагайдачного меч українського гетьмана привезуть в Україну для експонування до вшанування, повідомляє портал міністерства культури та інформаційної політики.

За словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, всі охочі зможуть подивитись на пам’ятку вже цього року.

‒ Після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика продовжуємо цю успішну практику, ‒ зазначив міністр. ‒ Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам’ятки. Рішення про привезення меча Сагайдачного в Україну вже усно погодив міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський. Попереду організація цього процесу.

Ткаченко запросив міністрів культури Польщі та Литви до України, щоб вперше провести зустріч у межах Люблінського трикутника.

У Каунасі, який відвідав Олександр Ткаченко, вдалось домовитись про принципову річ – започаткування культурних маршрутів Польщі, Литви та України. Відповідна робоча група буде створена вже незабаром. Щодо меча Петра Сагайдачного, то наразі він перебуває у зброярні Вавельського королівського замку, що у Кракові. Полякам цей раритет також близький та цінний, адже вручив його Сагайдачному майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза у 1621 році за перемогу над турками під Хотином.

15
3

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram