ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Кремлівські «стратеги» формують нову дивізію на… Чукотці

Прочитаєте за: 3 хв. 24 Січня 2022, 14:53

Російське міноборони планує вчергове побрязкати зброєю. Наразі йдеться про північно-східний напрямок. Кремлівські «стратеги» згадали про неосяжні простори Крайньої Півночі й вирішили створити нову дивізію берегової оборони у Східному військовому окрузі. Зоною відповідальності нового з’єднання стане Чукотський автономний округ, острів Сахалін та Камчатка. Основне завдання — охорона рубежів і Північного морського шляху.

Згідно з амбітними планами російських «лампасоносців», як повідомляє «Известия», формування дивізії має бути завершено до кінця цього року. До складу новоствореної дивізії увійде 50-й полк берегової оборони, який було сформовано наприкінці 2020 року.

У російському оборонному відомстві планують озброїти дивізію всім необхідним. Обіцяють, що для дій в умовах, де 9 місяців на рік сніг, дивізія буде оснащена потрібною для цього спеціальною технікою: снігоходами, модульними системами життєзабезпечення, польовими їдальнями на базі всюдиходів тощо.

Звісно, що згідно з заявами військових чиновників РФ, все це створюється лише з однією метою — «захисту власних рубежів». Але ж хто повірить в ці заяви росіян?

До того ж і російські експерти, не підбираючи слів, говорять про істинне призначення новоствореного з’єднання.

Наприклад, директор центру комплексних європейських та міжнародних досліджень НДУ «ВШЄ» Василь Кашин зазначив: «Берингова протока стає ключовою точкою глобальної водної артерії, яка у майбутньому може мати величезне значення для всієї світової економіки. Дивізія, що діє разом із протикорабельними береговими ракетними комплексами, дозволить Росії тримати протоку під контролем. Сили в цій точці матимуть стратегічне значення. До того ж це єдине місце у РФ, звідки ракети середньої дальності можуть долітати не лише до Аляски, а й до північно-західних районів основних територій США».

В Арктичному регіоні зосереджено близько 13 % потенційних нерозвіданих світових запасів нафти, 30 % природного газу, 20 % газового конденсату, великі поклади кам’яного вугілля, залізних, марганцевих, мідних, свинцевих, нікелевих, цинкових руд та інших корисних копалин.

Про російські апетити в Арктиці АрміяInform уже писала раніше. Ще б пак, в Арктичному регіоні зосереджено близько 13 % потенційних нерозвіданих світових запасів нафти, 30 % природного газу, 20 % газового конденсату, великі поклади кам’яного вугілля, залізних, марганцевих, мідних, свинцевих, нікелевих, цинкових руд та інших корисних копалин. До того ж через глобальне потепління значні площі акваторії Північного Льодовитого океану звільняються від крижаного покриву та стають придатними для судноплавства. Таким чином Північний морський шлях стає привабливішим для комерційного судноплавства, адже арктичний шлях з Європи, наприклад, до Японії коротший приблизно на 30 % у порівнянні зі шляхом через Суецький канал та Індійський океан.

Боротьба за такий «ласий Арктичний пиріг» із часом загострюватиметься. Саме для представлення російських інтересів в Арктиці й формуватиметься нове з’єднання.

Звісно, боротьба за такий «ласий Арктичний пиріг» з часом загострюватиметься. Саме для представлення російських інтересів в Арктиці й формуватиметься нове з’єднання. Проте зрозуміло, що від планів до їх реалізації пройде чимало років. Уперше про бажання створити дивізію на Чукотці Шойгу розповів ще у 2016 році. До того ще під час СРСР з 1980-х до середини 1990-х там була дислокована 99-та мотострілецька дивізія, але навіть тоді вона комплектувалася за скороченим штатом. Причина досить проста — розміщення військ у цих районах пов’язане з величезними труднощами. Для створення тут хоча б елементарної інфраструктури необхідні величезні кошти, з якими останнім часом у російському бюджеті є проблеми.

Фото з відкритих джерел

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
росіяни обстріляли Новомиколаївку на Херсонщині — поранена цивільна

росіяни обстріляли Новомиколаївку на Херсонщині — поранена цивільна

На Херсонщині по Новомиколаївці росіяни здійснили удар, постраждала жінка.

Україна розпочала переговори з Норвегією щодо укладення двосторонньої безпекової угоди

Україна розпочала переговори з Норвегією щодо укладення двосторонньої безпекової угоди

За дорученням Президента України та керівника Офісу Глави держави на виконання Спільної декларації G7 про підтримку України заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква розпочав переговори з Норвегією щодо укладення двосторонньої безпекової угоди.

Завдання року – довести, що можемо позбавити росію переваги в небі,— Глава держави

Завдання року – довести, що можемо позбавити росію переваги в небі,— Глава держави

Володимир Зеленський звернувся у відеоформаті до лідерів країн Європейського Союзу та США, які зібралися в Парижі на саміт щодо підтримки України.

Важливо збільшити оборонну співпрацю та політичну взаємодію з Болгарією — Володимир Зеленський

Важливо збільшити оборонну співпрацю та політичну взаємодію з Болгарією — Володимир Зеленський

У Києві був з візитом був Прем'єр-міністр Болгарії. Ми говорили про те, як зробити наше сусідство ще більше результативним та міцним. Вкрай важливим є збільшення оборонної співпраці, спільні виробництва в оборонній сфері та політична взаємодія.

Авіація Сил оборони завдала ударів по 9 районах зосередження окупантів

Авіація Сил оборони завдала ударів по 9 районах зосередження окупантів

Впродовж дня Авіація Сил оборони України за минулу добу завдала ударів по дев'яти районах зосередження особового складу російських окупантів.

Україна стала повноправним учасником ініціативи Federated Mission Networking

Україна стала повноправним учасником ініціативи Federated Mission Networking

23 лютого 2024 року Північноатлантична Рада НАТО затвердила заявку України щодо приєднання до Federated Mission Networking (FMN) як афілійованого учасника.

Захищаємо світ

00
00
00