ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Бердичеві відкрилась оновлена експозиція музею артилерійської бригади

Прочитаєте за: 2 хв. 22 Січня 2022, 9:11

У музейній кімнаті артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича сьогодні урочисто відкрито оновлену експозицію. Стрічку перерізали командир військової частини полковник Андраник Гаспарян та гості бригади – начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-майор Владислав Клочков, начальник відділу МПЗ ОК «Північ» полковник Олег Гуменний та міський голова міста Бердичева Сергій Орлюк. Також привітати гармашів приїхали начальник управління ракетних військ і артилерії оперативного командування «Північ» полковник Сергій Баштовий, бердичівські краєзнавці та представники музейної спільноти.

Як розповіли журналістові АрміяInform у бригаді, оновлена музейна кімната складається з кількох блоків. Один із них присвячений довоєнній історії бригади, інший, значно більший — участі гармашів бригади в російсько-українській війні. Є тут стенд пам’яті загиблим побратимам. Є і стенд під назвою «Іхтамнєти», що містить доказову базу участі у війні російських найманців та кадрових військовослужбовців. По центру музейної кімнати розташовано фотозону — фотографія на великому банері ілюструє участь 1-го гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону бригади у боях за місто Сіверськ Донецької області.

Офіцер відділення МПЗ бригади старший лейтенант Віталій Матвійчук розповів, що на YouTube створено канал музею військової частини, а в експозицію додали QR-коди, відсканувавши які, відвідувачі відтепер мають змогу пройти за посиланням та подивитися відеосюжети з розповідями очевидців про ті чи інші події війни на Сході та участі у ній бердичівських гармашів.

— Створювалася оновлена музейна композиція від задуму до сьогоднішнього відкриття близько року, — каже офіцер. — Рік тому з’явився план і розпочався ремонт у кімнаті, а паралельно — збір експонатів. І вже практична частина оновлення експозиції тривала два-три місяці.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram