ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ракетні комплекси Stinger та протитанкові ракети Javelin отримає Україна від країн Балтії

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Січня 2022, 20:15

Міністр оборони Естонії Калле Лаанет, міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс і міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас сьогодні опублікували спільну заяву для підтримки України, зазначивши, що вони отримали необхідні дозволи від Сполучених Штатів на відправку зброї та продовжують тісну співпрацю. Про це повідомляється на сайті Міноборони Естонії.

«Сьогодні Україна перебуває на передньому краї кордонів Європи від військового конфлікту з Росією. Давайте подивимося правді в очі – війна в Україні триває, і важливо підтримувати Україну всіма можливими способами, щоб вона могла протистояти агресору». Про це заявив міністр оборони Естонії Калле Лаанет і додав, що він задоволений тим, що за консультацією з союзниками Естонія вирішила передати Україні системи озброєння.

Калле Лаанет, Артіс Пабрікс і Арвідас Анушаускас. Фото: Elvita Smalake (21.12.2021)

«Сьогодні ми маємо всі необхідні дозволи від США на відправку зброї. Цим ми показуємо, що підтримуємо Україну не лише словами, а й справами. Союзники є єдиними, але завжди потрібні ті, хто проявляє ініціативу. Естонія, безумовно, одна з таких країн», – зазначив Лаанет.

Згідно з заявою, Естонія надасть протитанкові ракети Javelin, а Латвія і Литва нададуть зенітні ракети Stinger і прилегле обладнання для зміцнення оборонного потенціалу України. Країни Балтії продовжуватимуть співпрацювати для швидкої доставки зброї Україні. Міністри оборони також висловили сподівання, що в Україні ніколи не виникне потреби в реальному застосуванні цих систем озброєння, і що Росія змінить свою агресивну позицію.

19
Читайте нас у Facebook