У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Датою заснування військового госпіталю в місті Дніпро можна вважати 21 січня 1922 року. Свій досвід особовий склад шпиталю накопичував під час Другої світової війни та бойових дій радянської армії на території інших держав — В’єтнаму, Афганістану, Ефіопії. 1 лютого 1992 року військові лікарі присягнули на вірність українському народові.
На початок антитерористичної операції на сході України Дніпропетровський госпіталь мав лише 100 ліжко-місць. Попри брак персоналу, 22 травня 2014 року була здійснена перша масова авіаційна евакуація поранених воїнів із Волновахи до військового шпиталю. У найспекотніші дні на сході нашої країни персонал військового госпіталю проводив евакуацію та надавав медичну допомогу понад 100 пораненим бійцям. У подальшому кількість ліжко-місць була збільшена до 250, а згодом — до 400. У 2019 році на базі шпиталю було створено Військово-медичний клінічний центр Східного регіону — багатопрофільний медичний заклад ІV рівня. Не зважаючи на майже столітню історію, ВМКЦ Східного регіону є наймолодшим серед клінічних центрів, які входять до складу Командування Медичних сил Збройних Сил України.
Всього на медичному забезпеченні в зоні відповідальності Військово-медичного клінічного центру Східного регіону перебувають військові частини та підрозділи Міністерства оборони України, які дислокуються у п’яти областях України.
На сьогодні у ВМКЦ Східного регіону функціонує три клініки. У загальнотерапевтичну входять неврологічне, психіатричне, терапевтичне, інфекційне відділення, а також відділення функціональної діагностики і кабінет фізіотерапії.
— У кадровому та матеріальному забезпеченні є позитивна динаміка, —констатує начальник загальнотерапевтичної клініки полковник медичної служби Костянтин Докійчук. — Здійснюємо планові ремонти, закуповуємо апаратуру для діагностики та проведення лікування. Зокрема, придбали апарат для визначення класів стенокардії, електроміограф для вимірювання тонусу м’язів. Проводимо ехокардіографію, запроваджуємо новітні методи діагностики вірусних захворювань за експрес-тестуваннями та лікуємо згідно з останніми протоколами МОЗ. Також у клініці проводимо лікування та реабілітацію хворих на COVID, лікування постковідного синдрому.
— Більшість патологій становлять захворювання серцево-судинної системи, з якими успішно борються наші спеціалісти. У клініці лікуємо всю терапевтичну патологію, хвороби крові, ендокринної системи, працюємо у сфері ревматології, гастроентерології, неврології. Крім цього, проводимо консультації із залученням фахівців цивільних лікувальних закладів, організовуємо конференції, взаємодіємо з видавництвами для друку наших лекцій і статей у співавторстві з іншими клініками й кафедрами міста, Українською військово-медичною академією, академіями післядипломної освіти, — зазначає провідний терапевт полковник медичної служби Андрій Байцуренко.
У планах — підвищення кваліфікації кадрів, покращення діагностичної роботи, закупівля нового обладнання для проведення диференційної діагностики та експертних рішень цирозів та гепатитів. Створення ІФА та ПЛР-лабораторії.
Водночас хірургічна клініка об’єднує в собі 5 відділень і 2 кабінети: хірургія, гнійна хірургія, травматологія, отоларингологія, офтальмологія, ендоскопічний та стерилізаційний кабінет.
— Лікарі пройшли спеціалізацію із заміни кульшових та колінних суглобів, запровадили оперативне втручання на хребті. Також вдосконалили навички в галузі малоінвазивної травматології, що дозволяє уникати великих розрізів, оперувати скопічно, через проколи, — пояснює начальник хірургічної клініки підполковник медичної служби Іван Кураченко. — В офтальмологічне відділення закуплене обладнання із заміни кришталика, у хірургію — лапароскопічна стійка, у гнійну хірургію — апарат для очищення гнійних ран, що сприяє їх швидкому загоєнню. У такий спосіб зменшується період перебування пацієнта на лікуванні. Два нові апарати для відеоендоскопії спрощують процедуру дослідження тканин на наявність онкозахворювань. Завдяки ендоскопічним хірургічним втручанням на жовчовивідних шляхах ставимо стенди, лікуємо онкохвороби кишківника. Також наші фахівці пройшли спеціалізацію з пластичної хірургії ран — впроваджується пересадка тканин. Лікування опіків відбувається пришвидшеними темпами.
Як зауважує хірург, усі лікарі клініки пройшли «бойове хрещення» в мобільних госпіталях та бойових бригадах, де надавали екстрену допомогу пораненим. На постійному чергуванні в Центрі перебувають реаніматологи, хірурги, терапевти та аеромедична група анестезіологів, які вилітають на гелікоптерах для виконання евакуації.
У складі льотної евакуаційної групи рятувала воїнів начальник клініки анестезіології, реанімації, інтенсивної терапії та детоксикації полковник медичної служби Ольга Полякова.
— З початку війни евакуювали понад 26 000 військовослужбовців, 4000 з яких—гелікоптерами, решту — автомобільним та залізничним транспортом, — говорить Ольга Василівна. — Взимку 2015 року під час боїв за Донецький аеропорт приймали до сотні поранених на добу.
Під час повітряної евакуації лікарям-анестезіологам вдавалося всіх військових довозити до лікарні живими.
— Дві мобільні бригади укомплектовані апаратурою, сертифікованою для всіх видів евакуації. Реанімація оснащена стаціонарним обладнанням, торік модернізували кисневі магістралі. Ще два пости розгорнули для лікування хворих на коронавірус, змогли забезпечити всі необхідні медпрепарати за протоколом. До виконання будь-яких завдань лікарський склад клініки повністю готовий, — відзначає медик.
Сьогодні в клінічному центрі працює тридцять один лікар вищої категорії, один доктор медичних наук, професор, 5 кандидатів медичних наук, два заслужені лікарі України. Попри колосальний досвід і найновіше обладнання, навантаження на лікарів залишається високим. Але якість надання медичних послуг щороку зростає.
За тиждень з 06 по 13 жовтня 2024 року втрати противника становили близько 8460 осіб особового складу та 1662 одиниці озброєння та військової техніки.
13 жовтня близько 10:00 ворожий російський FPV-дрон влучив у відкриту земельну ділянку у місті Купʼянськ. Поранення отримав 56-річний чоловік, який під час удару проходив неподалік.
Бійці підрозділу Shadow спочатку знайшли місце розташування ворожих пілотів, а потім і розвідувальний БПЛА, який повернувся з польоту. Уразили і те і те.
Від початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Ситуація на лінії бойового зіткнення залишається напруженою.
Міністр оборони України підбив підсумки своєї роботи у делегації на чолі з Президентом Володимиром Зеленським.
Офіс Генерального прокурора розпочав кримінальне провадження щодо ймовірного розстрілу девʼяти українських військовополонених на Курщині.
Захищаємо світ
від 20100 до 120000 грн
Кропивницький, Кіровоградська область
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…