ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пісня «Батько наш – Бандера» зазвучала в роковому аранжуванні

Прочитаєте за: 2 хв. 19 Січня 2022, 11:21

Нещодавно осучаснену версію патріотичної пісні «Батько наш — Бандера» презентував київський кавер-гурт «Ромакс бенд», відомий завдяки участі в 10-му сезоні музичного талант-шоу «Х-Фактор» (2020 р.).

Походження пісні «Батько наш — Бандера» невідоме. Хоча в ній і оспівують поширену в повстанських піснях історію про тяжко пораненого в бою вояка УПА, якого оплакує мати, такої пісні не зафіксовано в жодному джерелі, пов’язаному з упівцями. Перше відоме її виконання належить до 2018 року. Тоді її почали співати студенти богословського факультету Чернівецького національного університету. Проте майже повністю ідентична народна мелодія зафіксована у збірнику «За волю України» для пісні «Зажурились хлопці».

22 січня 2020 року вокальний ансамбль священнослужителів «Пентархія» виконав цю пісню в будинку, де народився провідник ОУН Степан Бандера. Саме це виконання використали львівські школярі восени минулого року, започаткувавши напередодні Дня захисників і захисниць України флешмоб у соцмережах. Дуже швидко пісня «Батько наш — Бандера» стала трендом у TikTok. Молодь — від школярів молодших класів і до студентів — по всій Україні виконувала її в найрізноманітніших ситуаціях, знімаючи це на телефон і викладаючи в соцмережі. Демонстрація в такий спосіб готовності українських школярів захищати Україну не на жарт налякала російських пропагандистів, які довго мусолили цю тему.

До флешмобу «Батько наш — Бандера» долучилися, зокрема, громадські організації «Слов’янська січ» та «Єдина родина Донеччини» — на YouTube-каналі «Патріот Донбасу» опубліковано відео, на якому видно, як дівчата в камуфляжі танцюють на тлі прапорів України та стели при в’їзді в місто Слов’янськ Донецької області під ремікс на цю пісню.

Новий роковий кліп, оприлюднений з нагоди дня народження Степана Бандери, вже набрав понад 80 тисяч переглядів на YouTube. Автори проілюстрували його кадрами сучасної боротьби за територіальну цілісність, свободу й незалежність України.

820
26

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram