ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Міноборони і Держгеокадастр спільно проводитимуть інвентаризацію та оформлення земель оборони

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 18 Січня 2022, 18:14

Міністр оборони України Олексій Резніков і тимчасово виконуючий обов’язки Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Сергій Завадський підписали спільний наказ про створення робочої групи щодо державної інвентаризації земель оборони.

За рахунок об’єднання ресурсів двох відомств і налагодження тісної взаємодії на рівні фахівців Міноборони спільно з Держгеокадастром активізують інвентаризацію та оформлення земель оборони з метою захисту державних інтересів за рахунок забезпечення прозорості у питаннях використання земельного фонду Міноборони.

«Міноборони має у розпорядженні потужний земельний банк. Номінально. Я доручив розібратися, наскільки ефективно ці активи використовуються для виконання безпосередніх функцій з оборони держави та підвищення боєздатності військ. А також є джерелом поповнення бюджету оборонного відомства. Наразі є багато непрозорих моментів. Несформованими залишаються близько 150 тис. га земель оборони. Це створює загрозу неефективного використання і різноманітних зловживань. Команда юристів Міноборони та фахівців підрозділу, який займається моніторингом володіння та використання нерухомого майна та земель, зараз активно працюють, щоб повернути державі в особі оборонного відомства землі, які на різних етапах були вилучені з ознаками порушень. Хочу подякувати Держгеокадастру за співпрацю. Минулого року за рахунок ресурсів Держгеокадастру було сформовано та зареєстровано 105 ділянок земель оборони загальною площею 26 тис. га. Зараз ми пришвидшимо цю роботу, вона стане більш системною» – сказав Міністр оборони України Олексій Резніков.

«Ми розпочали створення комплексної геоінформаційної системи, де будуть інвентаризовані усі публічні активи Міноборони. Щоб точно знати, чим Міністерство володіє і як ці активи використовує. Насамперед це стосується земель, споруд, відповідних майнових прав. Держгеокадастр вже створив окремий шар у базі даних, де зафіксовані усі землі оборони. Вже зараз ми швидше отримуємо інформацію, коли хтось намагається порушити інтереси Міністерства у земельній сфері. Здійснивши комплексну інвентаризацію, ми захистимо активи оборони на майбутнє. Паралельно буде проходити моніторинг фактичного використання. Щоб не було ситуацій, коли на папері об’єкт порожній, але насправді там хтось «в темну» господарює. Споживає електроенергію, використовує комунікації. Ми формуємо систему, щоб попереджувати незаконні оборудки і зменшити простір для можливих зловживань. Тоді їх буде простіше викорінювати і притягувати винних до відповідальності» – відзначив заступник Міністра оборони В’ячеслав Шаповалов.

Джерело: Міністерство Оборони України

Читайте нас у Facebook
Воїни СБС зірвали наступ росіян у трьох областях
Воїни СБС зірвали наступ росіян у трьох областях

Оператори Сил безпілотних систем знищили ворожу піхоту і зірвали наступальні дії противника у Запорізькій, Харківській та Донецькій областях.

У Міноборони пояснили, що потрібно перевірити для автоматичного продовження відстрочки
У Міноборони пояснили, що потрібно перевірити для автоматичного продовження відстрочки

У Міністерстві оборони України розповіли, що варто перевірити, аби відстрочка від мобілізації продовжилась автоматично.

Артилерія і точки запуску дронів: 7-й корпус ДШВ, «Птахи Мадяра» та Lasar’s Group посилюють роботу під Покровськом
Артилерія і точки запуску дронів: 7-й корпус ДШВ, «Птахи Мадяра» та Lasar’s Group посилюють роботу під Покровськом

Росіяни нарощують артилерію та точки запуску БПЛА під Покровськом. Сили оборони посилюють протидію.

Катер, ЗРК «Тор-М2» і літак морської авіації — Генштаб підтвердив нові ураження Сил оборони
Катер, ЗРК «Тор-М2» і літак морської авіації — Генштаб підтвердив нові ураження Сил оборони

Сили оборони України 17–18 травня завдали ударів по низці важливих об’єктів російських військ.

Понад 150 атак за пів місяця: Олександр Сирський відвідав «Хартію» на Південно-Слобожанському напрямку
Понад 150 атак за пів місяця: Олександр Сирський відвідав «Хартію» на Південно-Слобожанському напрямку

Південно-Слобожанський напрямок залишається одним із найнапруженіших: лише за першу половину травня російські війська здійснили тут понад 150 атак.

Степногірськ під контролем: спецпризначенці ГУР зачищають селище від залишків окупантів
Степногірськ під контролем: спецпризначенці ГУР зачищають селище від залишків окупантів

Бійці спецпідрозділу «Артан» взяли під свій контроль Степногірськ Запорізької області та зачистили його від залишків російських штурмовиків.

ВАКАНСІЇ
Оператор БПЛА, військовослужбовець в 100 -ту бригаду ЗСУ

від 22000 до 120000 грн

Луцьк, Волинська область

Сапер, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Старі Кодаки, Дніпропетровська область

Навідник “ЗУ-23-2”

від 21000 до 50000 грн

Одеса

Військова частина А2238

Бойовий медик 14 ОМБр ім. князя Романа Великого

від 21000 до 121000 грн

Володимир, Волинська область

Оператор відділення РЕБ механізованого батальйону

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Радіотелефоніст, військовослужбовець

від 21000 до 27000 грн

Білгород-Дністровський, Одеська область

--- ---