ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Фільм «Терикони» про дітей сходу України поїде на Берлінале

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Січня 2022, 18:31

Документальний фільм «Терикони» Тараса Томенка відібрано до конкурсної програми 72-го Берлінського кінофестивалю. Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Держкіно у Фейсбуці.

«Це історія про дітей, котрі бачать війну не по телевізору і про дитинство, котре триває, незважаючи на війну. Терикони – місце, де відбувається дія, і водночас образ “відпрацьованих” і полишених людських життів. Історія дітей, які постраждали від обстрілів, які втратили батьків та близьких, але продовжують жити та любити там, де для інших життя полишило надію», – ідеться у повідомленні.

За сюжетом, головна героїня стрічки – Настя, якій 15 років, проживає в маленькому шахтарському містечку Торецьк, розташованому на сході України, яке досі знаходиться в «сірій зоні». Місто стоїть на лінії розмежування: це означає, що майже кожного дня воно перебуває під обстрілами. У Насті посттравматичний синдром, у 2015 році, в новорічну ніч, три снаряди з “Градів” зруйнували її будинок. Від світу Настя ховається у віртуальній реальності: вона живе музикою з інтернету та набирається надії з мережі. Школа, в яку зрідка ходить Настя, знаходиться на відстані 800 метрів від позицій терористів і неодноразово ставала мішенню для російсько-окупаційних військ.

Тарас Томенко

У Держкіно зазначають, що у подібній ситуації перебувають понад 10 000 дітей в Україні, які проживають у «сірій зоні» на сході.

Як повідомляється, у 2021 році фільм «Терикони» став учасником секції Work in Progress Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах та отримав Перший приз від телеканалу «Україна» у секції Work in Progress Одеського міжнародного кінофестивалю.

Світова прем’єра створеної за підтримки Держкіно стрічки відбудеться у конкурсній секції Берлінале – «Generation Kplus». Секція «Generation» – присвячена фільмам про дітей та розділена на дві частини за віком: Generation Kplus (діти) та Generation 14plus (підлітки).

Як повідомляв Укрінформ, 72-й Міжнародний Берлінський кінофестиваль пройде 10-20 лютого в гібридному форматі: частково оф- і частково – онлайн.

Фото: usfa.gov.ua

Читайте нас у Facebook