ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Україні адаптують низькоімпульсну гармату під москітний флот

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Січня 2022, 9:49 3

Вітчизняна корпорація «Таско», що входить до складу ГС «Ліга оборонних підприємств України», опанувала виробництво низькоімпульсної гармати під натівський калібр 90 міліметрів. Як розповів кореспонденту АрміяInform головний механік корпорації Юрій Мацеха, гармата спеціально створена для встановлення у складі бойового модуля на бронеоб’єкти, які важать понад 7 тонн, такі як БТР, БМП, МТ-ЛБ або патрульний катер. До речі, вона дістала назву «низькоімпульсна» тому, що на відміну від звичайних гармат  має менший відкіт після пострілу за рахунок оригінальної конструкції ствола та ефективного дульного гальма.

За словами мого співрозмовника, ефективна дальність пострілу гармати становить 6000 метрів, максимальна – понад 12000 метрів. Тож її можна ефективно використовувати на ділянці виконання завдань рівня батальйону. Гармата адаптована під стрільбу протитанковими: кумулятивними та підкаліберними натівськими боєприпасами калібру 90 мм, а також з неї можна вистрелювати протитанкову ракету Falarick 90 (виробництва столичного КБ «Луч»). При цьому бронепробиття кумулятивного боєприпасу становить до 300 мм, підкаліберного – до 120 мм.

До речі, упродовж минулого року підприємство активно працювало над адаптацією цієї гармати для посилення вогневої міці так званого москітного флоту України. Зокрема, за словами президента корпорації «Таско» Валерія Павлюкова, нині наші бронекатери озброюють неефективними проти російського флоту 30-мм гарматами. Але, якщо на них встановити низькоімпульсну гармату, вона зможе потопити будь-який російський корабель.

Підприємство здатне самостійно випускати як боєприпаси, так і безпосередньо гармату, адже опанувало відповідні технології їхнього виготовлення.

Фото автора

29

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: ,