ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У 2021 році відбулися пуски ракет «Точка-У», оснащених системами аварійного припинення польоту

Прочитаєте за: 3 хв. 13 Січня 2022, 19:16

Яким видався минулий рік для ракетобудівників України

Державне підприємство «КБ «Південне» імені М. К. Янгеля» забезпечує реалізацію повного циклу створення та експлуатації ракетно-космічної техніки й займає одне з провідних місць на світовому космічному ринку.

У традиційному відеозвіті «КБ «Південне» повідомило, що 2021 рік став для підприємства як роком нових випробувань, так і нових можливостей. Конструкторське бюро, яке очолює Олександр Кушнарьов, сьогодні адаптується до глобальних змін, спричинених світовою пандемією COVID-19, мобілізує свої ресурси, пристосовується до нових інструментів діяльності та продовжує плідну співпрацю з партнерами.

Пускова діяльність

Як зазначили на підприємстві, у 2021 році відбулося два пуски ракет-носіїв «Антарес», що на замовлення NASA відправили на орбіту чергові партії корисного вантажу для міжнародної космічної станції. Підготовка ракет-носіїв, їх випробування та пуски були здійснені за участю фахівців КБ «Південне» та Південного машинобудівного заводу. Також виготовлено та відправлено замовнику два комплекти матеріальної частини для наступних ракет. У 2021-му тричі успішно стартувала європейська ракета-носій легкого класу «Вега», яка вивела на орбіту чотирнадцять космічних апаратів.

Однієї зі знакових подій стало виготовлення та випробування українського космічного апарата«Січ-2-1».

Оборонні технології

У сфері оборонних технологій наразі у конструкторському бюро в співпраці з Південним машинобудівним заводом та підприємствами кооперації тривають роботи з відновлення технічної придатності й подовження строків експлуатації наявних зразків техніки та озброєння.

Так, у 2021 році відбулися два вдалі пуски ракет«Точка-У», які оснащені системами аварійного припинення польоту та телеметричного контролю розроблення КБ «Південне». Також проведено низку випробувальних пусків реактивних снарядів калібру 122 міліметрів «Тайфун-1» до реактивних систем залпового вогню «Град», зокрема з використанням корпусів двигунів, виготовлених на ділянці ротаційного розкочування. Нині триває випробування складових частин, опрацьовується можливість створення керованої версії реактивного снаряда. Крім того, на підприємстві розпочаті роботи зі створення перспективних баражуючих боєприпасів та безпілотних літальних апаратів, призначених для ураження широкого діапазону цілей із застосуванням сучасної схеми бойового використання.

У рамках створення засобів боротьби з безпілотними літальними апаратами підтверджено працездатність генератора імпульсного електромагнітного випромінювання у польових умовах. У цей час триває доопрацювання його конструкції. Також розгортаються дослідно-конструкторські роботи зі створення зенітної керованої ракети, командної машини управління, самохідної пускової установки та радіолокаційного посту супроводу і наведення зенітного ракетного комплексу «Кільчень».

Ракетні двигуни

У співпраці з Південним машинобудівним завершено глибоку модернізацію стенда для вогневих випробувань та виготовлено перший зразок маршового двигуна на напівкріогенних компонентах палива. Нині ведеться підготовка до вогневих випробувань, розроблено дослідну конструкцію двигуна рушійної установки на фреоні та проведено її лабораторні випробування.

Щодо планів на майбутнє, на підприємстві кажуть, що їх багато. Зокрема, створення нових космічних апаратів, авіаційного комплексу на базі літака Іл-76 з ракетою-носієм на гібридних та рідинних двигунах, продовження розроблення місячних лендерів, впровадження нових технологій виготовлення металевих і композитних конструкцій тощо.

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook