ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Вінниці відкрилась виставка «Блокпост пам’яті»

Прочитаєте за: 3 хв. 12 Січня 2022, 18:50 8

За майже 6 років, від березня 2016-го, «Блокпост Пам’яті» — волонтерський проєкт Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель» — об’їхав усю Україну. Його експозиція, що попервах становила приблизно 450 експонатів, наразі налічує майже півтори тисячі предметів. Це — речі загиблих українських військових, вояків добровольчих батальйонів, Національної гвардії України, підрозділів МВС та СБУ, розміщені у вітринах — ящиках від боєприпасів.

Як розповів автор проєкту, волонтер пошукової місії «Евакуація-200» Павло Нетьосов, вони вже давно зрозуміли,  що у форматі музею із постійною експозицією виставка неефективна. Тому коли побачили, що проєкт не працює в якомусь місці для людей, то вирішили йти до людей. Отже, сьогодні пересувна виставка «Блокпост Пам’яті», яка перед цим була представлена в Хмельницькому, відкрилась у Вінниці — в обласному краєзнавчому музеї.

— Частину представлених експонатів зібрали волонтери під час евакуації тіл військових із району проведення АТО та їх ідентифікації, — розповів  Павло Нетьосов, волонтер пошукової місії «Евакуація-200». — Серед них — ікони, уламки снарядів, розпечене залізо, особисті речі загиблих захисників. Іншу частину артефактів передали рідні та побратими полеглих вояків.

Окремо на виставці представлений стенд, присвячений загиблим захисникам-вінничанам Сергію Муравському та Вадиму Наумову, а також померлому днями від важкої хвороби ветерану Олегу Табачуку «Дукату».

— Із Олегом ми познайомились ще у 2014 році, він тоді був начальником групи цивільно-військового співробітництва в місті Авдіївка Донецької області. На одній зі світлин він знімає номер з машини, який також представлений в експозиції.  Планували відкривати виставку разом із ним. На жаль, кілька днів тому побратима забрала зла хвороба. І сьогодні вже його речі  мають свою вітрину, — розповів Павло Нетьосов.

А оформити вітрину з речами розвідника 8-го полку спецпризначення Сергія Муравського, уродженця Хмільника у Вінницькій області, попросила його мама. Хлопець, якому було лише 20 років, загинув 13 липня 2014-го в бою під час операції з розблокування оточеного терористами міжнародного аеропорту Луганська. Коли встановлювали виставку, електрик, який  монтував освітлення, застиг біля однієї з вітрин. «Так я ж його знаю, я був його викладачем у коледжі…»

— За кожним ящиком — історія людини, яка віддала своє життя за нашу країну. І наша справа — розповісти цю історію, яка не відпускає нас, і ми будемо нею займатись, допоки вистачить сил, — зазначив Павло Нетьосов. — Хлопці захищають нас в окопах, а ми зводимо блокпости пам’яті на мирній території.

За попередньою інформацією виставка експонуватиметься у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї до 8 травня 2022 року. Вхід для всіх —  безкоштовний. Виставковий проєкт організований у Вінниці спільно з Національним військово-історичним музеєм України та Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
MilitaryArt, rss.feed, Новини