ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Вбивча краса, або У підрозділах спецпризначення тільки дівчата

Прочитаєте за: 8 хв. 9 Січня 2022, 12:48

Коли звичайні солдати не можуть вирішити проблему, у справу вступають війська спеціального призначення. Вони йдуть туди, куди бояться ступити інші, визначають потенційні загрози, збивають стратегічні мішені та проводять сміливі рятувальні місії. Хто ж служить у цих елітних підрозділах? Звісно, найкращі з найкращих. І якщо раніше така служба була відкрита лише чоловікам, то сьогодні провідні армії світу доводять: жінки також спроможні виконувати надзавдання. Ба більше – у деяких країнах навіть створено виключно жіночі загони спеціального призначення.

Норвезький «Мисливський загін»

У 2014 році в Норвегії було сформовано перший жіночий загін спеціального призначення Jegertroppen («Мисливський загін»). Тоді військове командування вирішило, що війна в Афганістані показала «оперативну необхідність» у добре підготовлених солдатах-жінках, які могли б збирати розвіддані та налагоджувати контакти з місцевими жінками та дітьми під час розміщення військ у країнах із традиційним способом життя. Адже будь-який суперпрофесіонал-чоловік був безсилим у спробі організувати не те що взаємодію, а просте спілкування з афганськими жінками, хоча важливим аспектом контрповстанських операцій є саме встановлення зв’язків із місцевими жителями. Трохи пізніше подібні проблеми норвежці відчували і під час проведення операцій боротьби з морським піратством біля узбережжя Сомалі, хоча і в менших масштабах. Тож Jegertroppen – це експеримент, який виявився великим успіхом.

Загалом підрозділ Jegertroppen за функціями схожий на американські Cultural Support Teams. У ньому служить лише кілька десятків жінок. Як і в інших підрозділах спеціального призначення всього світу, процес відбору претендентів на навчання в школі є дуже суворим. До жінок приймальна комісія пред’являє практично ті самі вимоги, що й чоловікам, хоча конкурують вони лише між собою. Більшість претендентів мають серйозний спортивний досвід. При випуску з навчання кандидатки повинні здати 15 км по лісовій місцевості з навантаженням 22 кг за 2 години 15 хвилин, 50 присідань за 2 хвилини, 6 підтягувань, 40 віджимань, біг 3 км за 13 хвилин, пропливти 400 метрів за 11 хвилин. А ще вони здатні носити екіпірування, яке дорівнює їхній вазі, виконувати марші на 30 км, не спати 48 годин тощо.

У перший рік заяву подали понад 200 жінок, і тепер щорічно через цю сувору бойову підготовку проходить приблизно з десяток людей, які регулярно поповнюють елітний жіночий загін спеціального призначення, який може бути залучений як у Норвегії, так і за кордоном.

Курдські бійці-жінки відправляються одразу до пекла

Курдські Жіночі загони самооборони (YPJ) здобули широку популярність у всьому світі. Хоча курди не мають держави, проте є одними з найбоєздатніших підрозділів на Близькому Сході. Жінки Сирійського Курдистану мають безпрецедентну свободу. За широтою прав їх можна порівняти хіба що з ізраїльтянками. Жіночі батальйони відіграли важливу роль у боротьбі курдів за національне самовизначення. До 40% курдських бійців – жінки. У березні 2013 року було створено перший батальйон жіночої самооборони в Афріні. Через рік такі загони були сформовані й в інших частинах Сирійського Курдистану. У 2018 році чисельність загонів жіночої самооборони сягала 25 тисяч осіб. Головна особливість YPJ – жінки мають усі військові навички. І дуже високу ефективність вони показують саме під час виконання бойових завдань.

Чи варто говорити, що Близький Схід дуже релігійний, тому ісламські фанатики бояться загинути від рук жінок. Вони вірять, що в цьому випадку потраплять не до раю, а до пекла. Одна поява курдських Жіночих батальйонів на полі бою у багатьох ворогів викликає жах.

Дочки Великого дракона – жінки-спецпризначенці Китаю

У 2013 році народно-визвольна армія Китаю здивувала весь світ, сформувавши свій перший підрозділ спеціального призначення, що складався виключно з жінок. Такий крок був продиктований аж ніяк не прагненням Китаю зрівняти в правах чоловіків і жінок, а досвідом війни з В’єтнамом. Під час першої в історії війни двох соціалістичних республік саме жіночі батальйони В’єтнаму продемонстрували найбільший фанатизм і завзяття при виконанні бойових завдань.

Набір до підрозділів проводиться в 12 провінціях КНР. Програма навчання в жіночих ССО мало чим відрізняється від чоловічої підготовки, їм не роблять знижок. Тренувальна програма китайських спецпризначенців є таємницею, яку ніхто не виносить назовні з армії КНР. Дуже зрідка з’являються світлини та відеоролики, де можна спостерігати, як жінки проходять фізичну підготовку та набувають навичок роботи з різними типами зброї. Навчання проводяться у південно-західній частині Тибету на висоті понад 4000 метрів.  На думку китайських військових, недолік фізичної сили жінки з лишком компенсують скрупульозністю підходу, терплячістю і почуттям обов’язку.

Попри порівняно невеликий термін свого існування, ССО НВАК  встигли зарекомендувати себе у всьому світі як першокласні бійці, здатні виконувати поставлені завдання на межах людських можливостей. Таким чином можна стверджувати, що попри свою красу, армія китайських амазонок перевершує в підготовці навіть найкращі чоловічі підрозділи спеціального призначення провідних армій світу.

«Каракаль» – «піщані рисі» на службі Ізраїлю

В ізраїльській армії служать тисячі жінок. Найбільш умілі та відважні об’єднані у батальйон «Каракаль», який виконує відповідальні бойові завдання. У перекладі з івриту «каракаль» – це піщана рись – звір хитрий, спритний, сильний та обережний.

У послужному списку батальйону «Каракаль» – сотні ліквідованих терористів та тисячі затриманих контрабандистів, наркодилерів, а також нелегальних емігрантів із африканських країн.

Звісно, перш ніж вийти на бойове чергування, дівчата проходять посилену підготовку в навчальному центрі елітної 84-ї піхотної бригади «Гіваті», де навчаються влучно стріляти з усіх видів зброї, спритно орудувати ножем, осягають секрети східних єдиноборств, а ще бігають крос та нарощують м’язи на тренажерах. Це необхідно, адже загальна вага солдатського екіпірування «рисей» – понад тридцять кілограмів. Цей тягар їм доводиться тягати на собі в країні зі спекотним кліматом.

Що цікаво, попри всю суворість служби, дівчата намагаються залишатися гарними. Їм дозволено легкий макіяж, фарбувати волосся, але кольорова гама при цьому обмежена. Що стосується манікюру, то можна вибирати прозорий, ніжно-рожевий або бежевий лак. Парфуми та дезодоранти допустимі, але перевага віддається ненав’язливим ароматам. За огорожею військової бази дівчина має носити спеціальну армійську сумку, у якій лежать аптечка і пістолет. «Рисі» мають бути весь час на зв’язку з базою, бо будь-якої миті їх можуть відкликати з відпустки. Вік призову до жіночого батальйону має межу – 26 років. При цьому потенційна «рись» не повинна бути одружена або мати дітей, але громадянство Ізраїлю – обов’язкова умова. Кожна «рись» знаходиться на повному державному забезпеченні й отримує при цьому достойну платню.

Іранська «Аз-Зохра»

У мусульманській країні Іран також існують жіночі батальйони – навчені та озброєні виключно автоматами. Мова йде про «Аз-Зохра», які були створені у 1993 році. Це, так би мовити, жіночий підрозділ спеціального призначення, який входять до напіввійськового формування «Басідж» при міністерстві внутрішніх справ Ірану. Ці підрозділи діють під егідою «Корпусу вартових ісламської революції». Дівчата отримують спеціальну підготовку в спеціалізованій військовій школі під Тегераном, створеної в кінці 1980 рр.

Жіночі елітні спецпідрозділи «по-фінськи»

У Фінляндії жінки проходять підготовку для служби в спеціальних військових підрозділів.  Зокрема, фінський єгерський полк Утті на початку 2021 року оголосив унікальний набір, призначений тільки для жінок. Потрапити в спецпідрозділ захотіло майже 300 жінок.

Як зазначають у фінському оборонному відомстві, жінки краще за чоловіків діятимуть у кризових ситуаціях у гарячих точках світу, де потрібні контакти з жінками та дітьми.

До речі, щороку до десантних військ країни подають заяви безліч жінок. Однак вони не проходять відбір, поступаючись чоловікам у фізичній силі і, як правило, «провалюючи» якийсь спортивний норматив.

У новому підрозділі спортивні навички та сила не настільки важливі. Основне – здатність налагоджувати відносини з населенням у кризових точках світу, психологічні якості та освіта.

У військовослужбовців-жінок більше передумов для налагодження спілкування з жінками і дітьми під час кризових операцій, впевнені військові. Кількість жінок у загонах, що займаються врегулюванням криз, завжди було незначним, але тепер це хочуть змінити. Адже міжнародні операції з врегулювання конфліктів, як показав досвід, часто вимагають жіночої присутності.

Сестри по зброї Туреччини – страшний сон терористів

Перша група жіночих підрозділів спеціального призначення поповнила лави жандармерії збройних сил Туреччини у 2019 році. Тоді двадцять жінок пройшли 20-тижневі відповідні курси в одній із військових частин у районі Фоча провінції Ізмір.

Під час підготовки були відпрацьовані навички психологічної та фізичної витривалості. Зокрема виснажливі марш-кидки, що тривали по декілька днів, практично без відпочинку та з мінімальною кількістю води та їжі. Жінки провели 61 ніч на відкритій місцевості, навчалися стрілянини з різних видів зброї. Кожна військова навчалася роботи з топографічними картами, наданню першої медичної допомоги, навичок рукопашного бою. Нагадаємо, що однією з основних цілей підрозділів спеціального призначення турецької жандармерії є протидія тероризму.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram