У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…
Республіка Польща нині є одним із стратегічних партнерів України. Ми багато в чому стараємося рівнятись на цю країну. Зокрема, вивчаємо їхній досвід розвитку війська та становлення територіальної оборони.
Про польських тероборонців ми вирішили розпитати у експерта з цих питань — головного редактора Польсько-українського порталу polukr.net Даріуша Матерняка.
Скільки всього поляків налічується у лавах територіальної оборони? Який відсоток жінок серед воїнів територіальної оборони Польщі? Як розв’язується питання з отриманням приміщень для розміщення підрозділів тероборони? Про це читайте у нашому матеріалі.
— Cитуація, пов’язана з війною на Донбасі, була одним із найважливіших факторів, що привели до створення в Польщі військ територіальної оборони (pol. — Wojska Obrony Terytorialnej або WOT). Тоді виявилося, що необхідно мати насамперед більшу кількість воїнів, зокрема здатних діяти локально, за місцем проживання, у місцевості, яку вони знають найкраще, — розповів Даріуш Матерняк.
За його словами, на це також вплинули спостереження та аналіз діяльності українських добровольчих формувань у 2014 та 2015 роках:
— Їхня мотивація та відданість справили велике враження на Польщу. Незабаром у нас розпочалася організаційна робота, а 1 січня 2017 року війська територіальної оборони були офіційно створені як п’ятий вид збройних сил.
На сьогодні вони налічують 32 тисячі воїнів. А у кінцевому підсумку мають нараховувати 53 тисячі.
— Фінансують їх централізовано, тобто, з бюджету Міноборони Польщі. WOT має власний бюджет, і в його межах здійснює закупівлі, проводить навчання та робить інші витрати, — додав експерт.
Він зауважив, що зазвичай польські тероборонці розміщуються у вже наявних будівлях або гарнізонах оперативних сил.
— Поки що будівництво нових об’єктів відбувається рідко… Що стосується транспортних засобів чи зброї — війська територіальної оборони часто отримують більш сучасне обладнання, ніж підрозділи оперативних військ. Так було, наприклад, із гвинтівкою GROT. Полігони — фактично їхнє використання військами територіальної оборони невелике, оскільки більшість тренувань проводиться в районі, де вони несуть службу. Тобто, в районах проживання. Щодо стрільб — то часто це відбувається у комерційних тирах. Існувала державна програма будівництва тирів, але поки що вона не мала успіху, — зазначив Даріуш Матерняк.
Він підкреслив, що у Польщі тероборонець щомісяця отримує 411 злотих (це майже 90 євро. — Ред.). Додатково, приблизно 120 злотих (майже 20 євро) він отримує за кожен день служби:
— І якщо військовослужбовець через несення служби не може приходити на роботу, то Міноборони фінансово компенсує збитки роботодавцям.
Співрозмовник повідомив, що серед польських теробронців жінки становлять близько 20%.
— Є люди з вищою, середньою та базовою освітою. Серед них — представники найрізноманітніших професій: журналісти, автомеханіки, економісти, IT-спеціалісти тощо. Існує досить велика група парамедиків — це важливо з точки зору дій під час пандемії Covid-19 або ширше: дій, пов’язаних з наданням допомоги у разі стихійного лиха, — так намалював портрет воїна тероборони Польщі головний редактор Польсько-українського порталу polukr.net Даріуш Матерняк.
Навесні цього року він із колегами у Львові планує провести конференцію «Війська територіальної оборони в Польщі та в Україні: місце в оборонній системі держави».
Пілоти 63-ї механізованої Лиманської бригади уразили росіянина, який увібрався у антитепловізійний плащ і рушив в атаку.
КАБи стали однією з головних загроз на фронті — саме ними росіяни щодня руйнують прифронтові міста та позиції Сил оборони.
Упродовж дня російські війська безперервно атакують Херсон ударними БПЛА, б’ючи по вулицях, транспорту та мирних жителях просто посеред міста.
Український бойовий досвід у сфері дронів, РЕБ та сучасної війни вже зараз стає одним із ключових елементів переозброєння Європи.
Біля Часового Яру розгромили колону росіян. Понад 20 окупантів рухалися зі сторони Бахмута.
Боєць 210 ОШП Артем на позивний «Орбіта» пішов добровольцем до війська після того, як 24 лютого 2022 року побачив ракету над рідним селом на Чернігівщині.
Інструктор групи розвідувального забезпечення
від 46500 до 46500 грн
Бердичів
Військова частина А2772
Діловод загального діловодства, працівник ЗСУ
від 6000 до 7000 грн
Дніпро
Комендатура військових сполучень (Дніпро)
Кінолог-інспектор прикордонної служби
від 21000 до 24000 грн
Вся Україна
Мукачівський прикордонний загін
У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…