ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ставлення українців до територіальної оборони: бліцопитування від АрміяInform

Прочитаєте за: 3 хв. 3 Січня 2022, 16:27 3

Відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» буде побудовано нову систему територіальної  оборони. Передбачається, що бійці цих формувань у разі необхідності мають прийти на підсилення регулярних підрозділів Збройних Сил України. З 1 січня ТрО матиме кадровані підрозділи, що включатимуть командирів, начальників штабів, командирів рот та обмежену кількість сержантів.

Що входитиме до їхніх обов’язків?

Територіальна оборона має долучатися до захисту населення, території, навколишнього середовища від надзвичайних ситуацій, захисту державного кордону, охорони об’єктів критичної інфраструктури, забезпечувати заходи громадської безпеки і порядку, долучатися до інформаційних заходів, спрямованих на протидію інформаційним операціям противника.

Створення бригад територіальної оборони зібрало чимало думок у суспільстві. Зокрема, обговорення виникають на тлі новин про ризики масштабного військового вторгнення російської армії на територію України, про які останнім часом говорять ЗМІ, західні та українські аналітики.

АрміяInform вирішила дізнатися у пересічних українців із різних куточків України, як вони ставляться до створення територіальної оборони.

«Ми повинні бути максимально готові до розвитку подій у будь-якому форматі».

Більшість розуміє, що саме тероборона у випадку вторгнення допомагатиме регулярній армії обороняти міста. Тому, записавшись до лав територіальної оборони, можна готуватися захищати себе та своє місто. До таких відноситься львів’янин Ярослав Костяк.

– Зважаючи на ситуацію навколо наших зовнішніх кордонів, коли ворог практично біля воріт, вважаю, що ми повинні бути максимально готові до розвитку подій у будь-якому форматі. Громадяни України повинні себе безпечно відчувати в кожній домівці, в кожному містечку і кожному районі, – стверджує чоловік.

«Дуже хотілось, щоб військові могли опиратися на ресурси й можливості місцевої влади, для того, щоб могли більш спокійно відчувати себе в українській державі».

Олександр Поронюк, мешканець Львова.

– Закон про територіальну оборону або про національний спротив мав бути ухвалений ще років 10 назад, тому що йде війна і ми потребуємо захисту не тільки на сході України, а й на місцях, де проживають наші громадяни. Дуже хотілось, щоб військові могли опиратися на ресурси й можливості місцевої влади, для того, щоб могли більш спокійно відчувати себе в українській державі.

Бойко Роман,  Голова асоціації учасників та інвалідів АТО.

– Питання територіальної оборони треба було вирішувати ще на початку війни. Вважаю, те, що все було тільки на папері – це злочин. Насправді захист внутрішнього відношення до сепаратизму та до ворога не вирішувався зовсім. Тому до створення ТрО я ставлюсь позитивно.

Микита, мешканець Дніпра.

– Територіальна оборона існує в багатьох Європейських країнах, наприклад, в Польщі. Тож, якщо вона є в країнах, які не воюють, в Україні вона тим паче має бути.

7
1
Читайте нас в Telegram