Сьогодні — це один із шести центрів рекрутингу ТрО і 49-ти центрів рекрутингу української армії. Це, власне, та інфраструктура, яка…
Наказ Міноборони від 11.10.2021 р. № 313, що затвердив перелік професій, представниці яких віком від 18 до 60 років мають бути поставлені на військовий облік, й досі жваво обговорюють в суспільстві. І якщо для України такі зміни — новина, то у багатьох інших країнах військовий вишкіл для представниць жіночої статі є звичайною практикою. Не винятком є навіть монарші особи, адже бути королевою — це не тільки мати високий титул і можливість носити розкішні сукні, серед іншого треба бути гідним прикладом для наслідування. Тож спробуймо пригадати тих жінок, які свого часу зняли корону, аби пройти військовий вишкіл.
Виявляється, її Величність Єлизавета ІІ була першою жінкою серед членів королівської родини, яка служила в армії. У 1942 році 16-річна Єлизавета (тоді ще принцеса) хотіла приєднатися до війська. Але вмовити на це батька короля Георга VI їй вдалося тільки у лютому 1945-го. Тоді майбутня королева вступила до жіночих загонів самооборони «Допоміжна територіальна служба». На службі вона стала військовим механіком: її навчили міняти колесо, лагодити двигуни, водити вантажівки та машини швидкої допомоги. На той час преса охрестила її «принцесою-автомеханіком». Від інших військовослужбовців вона відрізнялася тільки тим, що вночі поверталася до Віндзорського замку. До слова, король Георг подбав про те, щоб його дочці не дали особливого звання в армії. Тому за п’ять місяців служби Єлизавета встигла здобути звання молодшого офіцера.
Майбутня королева Швеції кронпринцеса Вікторія хоча й не служила довго, але базові навички отримала. Протягом трьох тижнів вона проходила навчання у Міжнародному центрі збройних сил Швеції. Це військовий табір, де готують солдатів для місій за кордоном. І хоча їй не довелося стригтися «під нуль», проте під час суворого курсу майбутня королева на повну випробувала на собі весь тягар солдатського життя.
Королева Данії має престижне звання — верховна головнокомандувачка Збройних сил. 12 років Маргрете проходила службу в жіночому відділенні ескадрильї ВПС Данії, де знайомилася з військовою справою. Має звання майора ВПС. Чому авіація? Вона пояснює це намаганням «зберегти справедливість», оскільки її попередники віддавали перевагу сухопутним військам і флоту. Крім того, вона має стосунок до британської армії, де з 1972 року Маргрете була шефом полку королеви, а з 1992-му — королівського Валійського полку.
Можливо, це спонукало її невістку, кронпринцесу Данії Мері, стати в один стрій з військовими. У вересні 2015 року їй було присвоєно звання лейтенанта Національної гвардії і відтоді вона щороку приїжджає на навчання, одягаючи гвардійську форму і явно цим пишаючись. До того ж камуфляж принцесі дуже пасує.
Донька короля Бельгії Філіпа та королеви Матильди — принцеса Елізабет — ще одна представниця королівської родини, яка не відцуралася від служби в армії. Дівчина пройшла навчання у королівській військовій школі, де також навчалися і її родичі. До слова, спадкоємиця бельгійського трону на шляху до своєї мети обійшла безліч конкурентів-чоловіків, бо потрапити до цього елітного закладу вкрай важко, навіть принцесам.
Перед навчальним роком новобранці проходять муштру — це місяць виснажливих тренувань, зокрема навчання стрільби зі зброї, встановлення армійського намету, похід із рюкзаком, тактичну підготовку та читання мап. І Елізабет, як і всі, набиралася навичок. Щодня прокидалася о 6:30, вчилася стріляти по мішенях, ходити строєм та ховатися у лісі в камуфляжі. Увечері — фізпідготовка, а потім — прибирання у казармі.
Принцеса каже, що таке навчання необхідне, адже монарх у Бельгії — це головнокомандувач Збройних сил. А як головнокомандувач може не знати що таке служба?
@armyinformcomua
Завершене досудове розслідування щодо колишнього посадовця Тереблечанського лісництва філії «Чернівецьке Лісове Господарство» міжрегіонального лісового офісу ДП «Ліси України», якого обвинувачують у сприянні незаконному перетину кордону військовозобов'язаними чоловіками поза межами пунктів пропуску.
Оператори FPV-дронів зведеної бригади «Хижак» при Департаменті патрульної поліції врятували побратимів із суміжного підрозділу.
Українські дронарі виманили російського загарбника з його укриття за допомогою приманки у вигляді замінованого квадрокоптера.
У ніч на середу, 26 березня, російські загарбники атакували Україну 117 ударними безпілотниками «шахед» та дронами-імітаторами різних типів.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Пілоти роти ударних БПЛА Rugby Team 129 бригади тероборони за допомогою дронів Mavic, FPV та Vampire прорідили російську танкову техніку.
від 22000 до 120000 грн
Краматорськ
81 окрема аеромобільна Слобожанська бригада Десантно-штурмових військ Збройних Сил України
від 10000 до 15000 грн
Васильків
Військова частина А1789
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Сьогодні — це один із шести центрів рекрутингу ТрО і 49-ти центрів рекрутингу української армії. Це, власне, та інфраструктура, яка…