ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Незаконні збройні формування вкотре перешкоджають роботі представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ

Прочитаєте за: 2 хв. 26 Грудня 2021, 8:42

25 грудня незаконні збройні формування в Луганській області в одному випадку не пропустили спостерігачів СММ, а в іншому — затримали їх прохід до непідконтрольних урядові районів. Патрулі Місії прямували з підконтрольних урядові районів. Про це йдеться на сайті моніторингової місії ОБСЄ.

Так, заборона доступу сталась орієнтовно за 350 м на північ від південного краю ділянки розведення сил і засобів у районі Золотого, де члени збройних формувань мотивували це «міркуваннями безпеки для СММ».

Пізніше ще один патруль Місії, який прямував через блокпост збройних формувань південніше мосту біля Станиці Луганської, затримали на понад 2 години. Члени збройних формувань мотивували це «відсутністю попереднього сповіщення».

Крім цього, на блокпості біля південного краю ділянки розведення в районі Золотого члени збройних формувань відмовили ще одному патрулю Місії у доступі на ділянку розведення, мотивувавши це «міркуваннями безпеки для СММ». Цей патруль повинен був сприяти згаданому вище патрулю Місії в перетині до непідконтрольних урядові районів.

В усіх випадках про свій перетин СММ попередньо сповістила і зробила це в рамках тимчасового заходу з міркувань ввічливості у зв’язку з COVID-19.

Місія знову констатує, що такі заборони та затримки не лише обмежують свободу пересування СММ через лінію зіткнення, а й перешкоджають здійсненню матеріально-технічного забезпечення Місії, яке є вкрай необхідним для її ефективної роботи.

Рішення Постійної ради ОБСЄ № 1117 передбачає забезпечення безпечного та надійного доступу СММ по всій Україні. Необмежений і безумовний доступ до всіх районів є критично важливим для забезпечення ефективного моніторингу та звітування про безпекову ситуацію, а також виконання інших передбачених мандатом завдань. Крім того, згідно з мандатом Місії доручено доповідати про будь-які обмеження свободи пересування СММ або інші обставини, що перешкоджають виконанню її мандата.

Читайте нас в Telegram
Мітки: ,