ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сухопутні війська ЗСУ відзначають професійне свято

Прочитаєте за: 3 хв. 12 Грудня 2021, 11:05

У планах − нарощувати спроможності для ведення безконтактних бойових дій

Якщо говорити про здобутки та плани Сухопутних військ ЗСУ, то потрібно зауважити, що нині організаційно-штатні структури СВ наближено до стандартів НАТО. Впроваджено методики індивідуальної та колективної підготовки, нові форми й методи підвищення кваліфікації за принципами та стандартами Альянсу.

У Сухопутних військах створено нову систему управління, що відповідає стандартам  НАТО. Органи військового управління переведені на нову організаційну структуру, яка виключає функції дублювання на всіх рівнях.

− Для нашого розвитку ми визначили такі основні напрямки: вдосконалення організаційних структур, нарощення бойового потенціалу, збільшення кількості військових частин з бойового складу, розвиток форм і способів застосування Сухопутних військ, удосконалення системи підготовки, подальший розвиток системи територіальної оборони держави, розвиток системи логістичного забезпечення, нарощення військової інфраструктури, − зазначив  цьогоріч під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Безпека країни» командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.

Він додав, що необхідно розвивати й удосконалювати форми та способи застосування безпілотних літальних апаратів і роботизованих систем, впроваджувати систему мережецентричної війни, нарощувати спроможності військ вести безконтактні бойові дії, а також нарощувати можливості частин і підрозділів радіоелектронної боротьби.

Потрібно зауважити, що у СВ ЗСУ триває переозброєння бойових частин та підрозділів на новітні високотехнологічні зразки як вітчизняного, так і іноземного виробництва.

Планується розпочати оснащення підрозділів артилерії 155-мм артилерійськими системами.

Окрім цього, робиться ставка на створення у складі бойових бригад підрозділів баражуючих боєприпасів та безпілотних авіаційних комплексів.

Азербайджанський досвід уже впроваджується у систему підготовки

У системі протиповітряної оборони Сухопутних військ ЗСУ передбачається сформувати необхідну кількість окремих радіотехнічних батальйонів, завершити формування зенітно-ракетних полків, озброєних ефективними тактичними зенітно-ракетними комплексами, продовжити переозброєння новими та модернізованими зразками озброєння.

У цьому ключі необхідно зазначити, що в підготовку військ протиповітряної оборони СВ ЗСУ вже впроваджується досвід країн НАТО й Азербайджану. Зокрема, доктринальні документи та документи щодо підготовки відпрацьовуються з урахуванням досвіду інших країн.

Для проведення занять та навчань створюється тактична обстановка відповідно до набутого та вивченого досвіду. Основним напрямком підготовки ППО Сухопутних військ ЗСУ є боротьба із засобами повітряного нападу противника та зниження ефективності застосування ним БПЛА.

Окремо потрібно сказати й про військову освіту.

Сухопутними військами планується запровадити курси підготовки командирів-лідерів усіх рівнів, здатних ухвалювати рішення та відповідати за них. Підготовка офіцерів здійснюватиметься на базі двох академій та трьох військових інститутів Сухопутних військ, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (НУОУ), у навчальних закладах держав-членів Альянсу. Зокрема, організовано відбір кандидатів для навчання осіб офіцерського складу на базі НУОУ та Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на курсах професійної військової освіти, що розроблені за стандартами НАТО.

У рамках пілотного проєкту здійснено підготовку військовозобов’язаних та військовослужбовців рядового і сержантського складу, які мають вищу освіту, на Курсах лідерства офіцерського складу тактичного рівня зі строком навчання до 12 місяців, для комплектування первинних офіцерських посад командирів взводів.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook