Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
9 грудня Незалежна антикорупційна комісія (НАКО) презентувала цьогорічний рейтинг країн світу відповідно до глобального Індексу доброчесності в оборонному врядуванні, який підготувала програма «Оборона та Безпека» міжнародної організації Transparency International. На заході виступив начальник Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України полковника юстиції Ігор Чухрай.
— Запобігання та протидія корупції, як визначив Міністр оборони та Головнокомандувач Збройних Сил України, є одним з пріоритетних наших завдань, особливо в умовах операції Об’єднаних сил на сході України, — зазначив він. — Ми розуміємо, що наявність цієї проблеми в армійському середовищі гальмує ефективність оборонної реформи. Тому вимоги Міністра оборони щодо подолання корупційних явищ, забезпечення доброчесних управлінських рішень з використання оборонних ресурсів має усвідомити кожен військовий керівник та державний службовець.
Управління з питань запобігання корупції, як уповноважений орган, що забезпечує реалізацію державної антикорупційної політики у сфері діяльності оборонного відомства, активно співпрацює з експертними громадськими організаціями з програмно-нормативного, організаційного та навчально-методичного питань.
— Наша співпраця з Незалежною антикорупційною комісією (на той час комітетом) розпочалася 2016 року, згідно з підписаним між Міністерством оборони та Transparency International Меморандумом, — зазначив Ігор Чухрай. — Відтоді ця взаємодія має системний характер. Представники НАКО на постійній основі мають повноваження у Раді імплементації реформ Міноборони, входять до складу Комісії Міноборони з оцінювання корупційних ризиків тощо.
Експерти організації провели дослідження з таких чутливих напрямів як управління землями та об’єктами нерухомості; будівництва і житлового забезпечення; системи закупівель; реформування системи управління майном та активами державних підприємств; забезпечення пальним, речовим майном та продовольством. У 2020-2021 роках представники НАКО брали безпосередню участь в опрацюванні та ідентифікації корупційних ризиків високої і середньої пріоритетності. Їхні рекомендації були враховані під час опрацювання Антикорупційної програми на 2021-2024 роки (затверджена наказом Міністра оборони від 31.08.2021 № 264). До речі, у НАЗК було відмічено змістовність та чітку спрямованість цього документа.
Як зазначив полковник юстиції Ігор Чухрай, у Міноборони триває послідовна робота щодо досягнення відкритості і прозорості в частині основних показників оборонного бюджету, планів закупівель, подолання надмірного засекречування. Зокрема на виконання Закону України «Про оборонні закупівлі» підготовлено зміни до Положення про Міністерство оборони в частині надання повноважень на виконання функцій Уповноваженого органу з державного гарантування якості, головного органу у сфері здійснення оборонних закупівель та державного замовника. З метою запобігання втрат земель і фондів та ефективного прийняття управлінських рішень у Міноборони створюється відповідна геоінформаційна система.
— В методичному забезпеченні спільно з НАКО розробляється друкована продукція на антикорупційну тематику — плакати, постери, бюлетені тощо. Зокрема у 2021 році видано більше ніж 2000 плакатів із застосуванням QR-кодів, які розповсюджуються у військових частинах, територіальних центрах комплектування, — повідомив Ігор Чухрай. — Представники НАКО викладають на антикорупційних курсах, які діють в Національному університеті оборони імені Івана Черняховського (НУОУ). В цьому році тут навчалися понад 1400 осіб керівного складу та представників військових частин.
На презентації Індексу доброчесності в оборонному урядуванні зазначалося, що Україна має високий рівень корупційних ризиків, які пов’язані з військовими операціями. Ігор Чухрай вказав, що на базі НУОУ організовано курси з виховання доброчесності персоналу національних контингентів, які беруть участь в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки; спеціалізовані курси з питань виховання доброчесності для слухачів курсу «Військовий спостерігач ООН»; мобільні курси з питань запобігання корупції з особовим складом військових частин під час бойового злагодження або в пунктах постійної дислокації під час ротації, або в районі проведення ООС; семінари та тренінги з виховання доброчесності з військовослужбовцями, які відряджаються до складу військово-цивільних адміністрацій населених пунктів в районі ООС.
На завершення начальник Управління з питань запобігання та виявлення корупції наголосив, що на сьогодні НАКО є одним із найактивніших партнерів Міноборони в антикорупційній діяльності, підтримці зусиль з підвищення ефективності відомства щодо підзвітності та прозорості.
— Вважаю, що спільними зусиллями, із залученням громадянського суспільства, ми досягнемо мети в подоланні корупції, а отже — поліпшимо показники Індексу доброчесності в оборонному врядуванні України, адже наша робота ґрунтується на взаємній довірі та відкритості у спільних діях, — висловив сподівання Ігор Чухрай.
@armyinformcomua
Україна повернула з полону військових ЗСУ, НГУ та ДПСУ. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський. Більшість бійців перебували в полоні з 2022 року.
Міністерство оборони України продовжує впроваджувати сучасні цифрові інструменти взаємодії з бізнесом.
Оператори безпілотних систем Сил оборони виявили на Лиманському напрямку «VIP-бліндаж» російських окупантів.
Від початку доби між українськими військами та російськими окупаційними силами відбулося 88 бойових зіткнень.
На Харківщині противник продовжує атакувати у складі малих піхотних груп під прикриттям «зеленки» — зелених насаджень. Ворожі штурмовики просочуються, намагаючись зайняти вигідні позиції. Проте, зазвичай, їх зупиняють українські дрони.
У конкурсі, зокрема, брали участь курсанти вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти та ліцеїсти військових (військово-морських) ліцеїв, що належать до сфери управління Міністерства оборони України.
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…