ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

В Україні відбулася презентація Індексу доброчесності щодо оборони

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 9 Грудня 2021, 19:50

Незалежна антикорупційна комісія (НАКО) презентувала цьогорічний рейтинг країн світу відповідно до глобального Індексу доброчесності в оборонному врядуванні, який підготувала програма «Оборона та Безпека» міжнародної організації з боротьби з корупцією Transparency International.

− Україна потрапила до групи країн із оцінкою «D», − повідомив модератор дискусії, волонтер Сергій Притула. – Це вказує на наявність високих ризиків з корупції. Ми отримали 41 бал зі 100 можливих, а філософія індексу така: чим нижчий бал – тим більше корупції.

Спеціальний радник з питань оборони Великої Британії Мартін Моллой звернув увагу на важливість Індексу доброчесності у сфері оборони.

− Велика Британія підтримувала створення Індексу, адже концепція прозорості та боротьби з корупцією в секторі оборони лежить в основі належного врядування.Вона закладає основу для військового професіоналізму, доброчесності та військових спроможностей, − заначив він. – Ми надаємо також підтримку внутрішньому аудиту МО України та розбудові Наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції при Національному університеті оборони України. Адже боротьба з корупцією вимагає професійного персоналу та обладнання, а також громадського контролю. Необхідно, щоб усі заздрили професіоналізму та моральності військовослужбовців ЗС України!

Виконавча директорка НАКО Олена Трегуб розкрила подробиці дослідження.

− Індекс доброчесності в оборонному врядуванні – це оцінка ефективності контролю за корупційними ризиками в секторі безпеки та оборони. Transparency International його вимірює кожні 5 років, − повідомила вона. – Оцінка країн відбувається за 5 параметрами: політичний, закупівельний, кадровий, фінансовий та «військові операції».

Лідери Індексу доброчесності в оборонному врядуванні: Нова Зеландія, Бельгія, Німеччина, Норвегія, Нідерланди, Швейцарія, Тайвань та Велика Британія визнані країнами з найнижчим рівнем корупційних ризиків. Україна, на жаль, залишилася на тому ж місці, де вона була у 2015 році – у групі «D», хоча наша ціль була перейти у групу «С» (на сходинку вище). Україна має такий самий бал, як Угорщина (41). Росія за рейтингом нижча від нас (має 36 балів) так само, як Чилі, Аргентина, Албанія. Водночас Сербія, Вірменія, Португалія, Греція перебувають в одній групі з нами, однак мають вищі результати  оцінювання.

− Серед найбільш вразливіших ризиків для України визначено – закупівельний, фінансовий та «військові операції», − зазначила Олена Трегуб. – Щодо останнього, то він цілком закономірний, адже на Сході країни триває військовий конфлікт. Закупівельний та фінансовий ризики відзначені через те, що не працюють нові процедури оборонних закупівель. Найнижчий рівень у політичного ризику, адже наша держава створила відповідну інституційну систему та визначила антикорупційну політику пріоритетом.

Виконавча директорка НАКО зауважила на тому, що можна зробити в Україні вже сьогодні, аби піднятися у рейтингу Індексу доброчесності. Зокрема, вона наголосила на важливості відновлення Центральної закупівельної організації Міноборони, без якої неможливе досягнення професіоналізації закупівель, на необхідності запуску електронного реєстру виконавців державного оборонного замовлення, а також зменшенні секретності в секторі безпеки і оборони загалом та в оборонних закупівлях зокрема. Було зазначено, що новий Закон України «Про оборонні закупівлі» не вирішує цю проблему – потрібно ухвалити законопроєкт про безпеку класифікованої інформації, який нині перебуває на розгляді у профільному Комітеті парламенту.

За підсумками презентації Індексу доброчесності в оборонному врядуванні відбулася дискусія, в якій взяли участь представники Міноборони, Нацагентства з питань запобігання корупції  та громадських  експертних організацій.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Від мінування до коригування вогню: дрони ССО нищать ворога у прикордонні

Від мінування до коригування вогню: дрони ССО нищать ворога у прикордонні

Підрозділ БпАК 4-го полку ССО під час відбиття наступу окупантів в одному з прикордонних районів продемонстрував майже увесь спектр роботи своїх операторів БПЛА.

Мотоцикл «катапультував» окупанта в небо: епічні кадри підриву ворога на міні

Мотоцикл «катапультував» окупанта в небо: епічні кадри підриву ворога на міні

Бійці 33-ї окремої механізованої бригади оприлюднили видовищні кадри, на яких зафіксовано, як російський окупант на мотоциклі під час руху підривається на міні.

Коли скінчились набої, в хід пішов «Стечкін»: наш боєць відбивався від російських морпіхів з пістолета

Коли скінчились набої, в хід пішов «Стечкін»: наш боєць відбивався від російських морпіхів з пістолета

Народився у Грузії в азербайджанській родині, але вважає себе українцем — боєць 113-ї бригади ТрО Анар розповів, як удвох з командиром з РПГ зачистив позиції «вагнерів» та відбивався від російських морпіхів.

Україна запровадила додаткові санкції проти фізичних та юридичних осіб, що підтримують війну рф

Україна запровадила додаткові санкції проти фізичних та юридичних осіб, що підтримують війну рф

Президент України Володимир Зеленський ввів в дію накладені Радою національної безпеки та оборони санкції проти 56 фізичних та 55 юридичних осіб, в тому числі проти компаній, що причетні до виробництва дронів.

«П’ятеро окупантів помножено на нуль»: морпіхи FPV-дроном зупинили ворожий багі з десантом

«П’ятеро окупантів помножено на нуль»: морпіхи FPV-дроном зупинили ворожий багі з десантом

Оператори FPV-дронів 35-ї окремої бригади морської піхоти зупинили ворожий багі з десантом.

Дрон залетів через парадні двері: на Лиманщині знищено штурмову групу, що сховалася в хаті

Дрон залетів через парадні двері: на Лиманщині знищено штурмову групу, що сховалася в хаті

На Лиманському напрямку українські захисники повністю відбили ранковий ворожий штурм за участю танка та БМП, а фінальним акордом операції стало знищення будинку з десантом.

ВАКАНСІЇ

Водій-електрик такелажного відділення

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Радіотелефоніст, військовослужбовець

від 21000 до 125000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

Водій-санітар до 79 ОДШБр

від 21000 до 121000 грн

Миколаїв

79-та окрема десантно-штурмова бригада

Монтажник

від 20500 до 55000 грн

Вся Україна

Військова частина Т0950

Водій-електрик, військовослужбовець

від 22000 до 122000 грн

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Кухар, військовослужбовець

від 20500 до 22000 грн

Мукачево

Мукачівський прикордонний загін

--- ---