ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

В Україні відбулася презентація Індексу доброчесності щодо оборони

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 9 Грудня 2021, 19:50

Незалежна антикорупційна комісія (НАКО) презентувала цьогорічний рейтинг країн світу відповідно до глобального Індексу доброчесності в оборонному врядуванні, який підготувала програма «Оборона та Безпека» міжнародної організації з боротьби з корупцією Transparency International.

− Україна потрапила до групи країн із оцінкою «D», − повідомив модератор дискусії, волонтер Сергій Притула. – Це вказує на наявність високих ризиків з корупції. Ми отримали 41 бал зі 100 можливих, а філософія індексу така: чим нижчий бал – тим більше корупції.

Спеціальний радник з питань оборони Великої Британії Мартін Моллой звернув увагу на важливість Індексу доброчесності у сфері оборони.

− Велика Британія підтримувала створення Індексу, адже концепція прозорості та боротьби з корупцією в секторі оборони лежить в основі належного врядування.Вона закладає основу для військового професіоналізму, доброчесності та військових спроможностей, − заначив він. – Ми надаємо також підтримку внутрішньому аудиту МО України та розбудові Наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції при Національному університеті оборони України. Адже боротьба з корупцією вимагає професійного персоналу та обладнання, а також громадського контролю. Необхідно, щоб усі заздрили професіоналізму та моральності військовослужбовців ЗС України!

Виконавча директорка НАКО Олена Трегуб розкрила подробиці дослідження.

− Індекс доброчесності в оборонному врядуванні – це оцінка ефективності контролю за корупційними ризиками в секторі безпеки та оборони. Transparency International його вимірює кожні 5 років, − повідомила вона. – Оцінка країн відбувається за 5 параметрами: політичний, закупівельний, кадровий, фінансовий та «військові операції».

Лідери Індексу доброчесності в оборонному врядуванні: Нова Зеландія, Бельгія, Німеччина, Норвегія, Нідерланди, Швейцарія, Тайвань та Велика Британія визнані країнами з найнижчим рівнем корупційних ризиків. Україна, на жаль, залишилася на тому ж місці, де вона була у 2015 році – у групі «D», хоча наша ціль була перейти у групу «С» (на сходинку вище). Україна має такий самий бал, як Угорщина (41). Росія за рейтингом нижча від нас (має 36 балів) так само, як Чилі, Аргентина, Албанія. Водночас Сербія, Вірменія, Португалія, Греція перебувають в одній групі з нами, однак мають вищі результати  оцінювання.

− Серед найбільш вразливіших ризиків для України визначено – закупівельний, фінансовий та «військові операції», − зазначила Олена Трегуб. – Щодо останнього, то він цілком закономірний, адже на Сході країни триває військовий конфлікт. Закупівельний та фінансовий ризики відзначені через те, що не працюють нові процедури оборонних закупівель. Найнижчий рівень у політичного ризику, адже наша держава створила відповідну інституційну систему та визначила антикорупційну політику пріоритетом.

Виконавча директорка НАКО зауважила на тому, що можна зробити в Україні вже сьогодні, аби піднятися у рейтингу Індексу доброчесності. Зокрема, вона наголосила на важливості відновлення Центральної закупівельної організації Міноборони, без якої неможливе досягнення професіоналізації закупівель, на необхідності запуску електронного реєстру виконавців державного оборонного замовлення, а також зменшенні секретності в секторі безпеки і оборони загалом та в оборонних закупівлях зокрема. Було зазначено, що новий Закон України «Про оборонні закупівлі» не вирішує цю проблему – потрібно ухвалити законопроєкт про безпеку класифікованої інформації, який нині перебуває на розгляді у профільному Комітеті парламенту.

За підсумками презентації Індексу доброчесності в оборонному врядуванні відбулася дискусія, в якій взяли участь представники Міноборони, Нацагентства з питань запобігання корупції  та громадських  експертних організацій.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Рада визначила порядок поховання на Національному військовому кладовищі

Рада визначила порядок поховання на Національному військовому кладовищі

Верховна Рада 18 липня проголосувала за внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення здійснення військового поховального ритуалу під час почесного поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі (№11271).

Велика Британія розширила санкції проти росії

Велика Британія розширила санкції проти росії

Велика Британія розширили російський санкційний список, додавши 11 танкерів, які пов'язані з перевезенням нафти або нафтопродуктів з рф до третіх країн.

Населення окупованих територій примушують брати книжечки з двоголовою куркою

Населення окупованих територій примушують брати книжечки з двоголовою куркою

Окупанти змушують населення на тимчасово окупованих територіях отримувати російські паспорти та конфісковують майно цивільних. 

Підірвалися на міні, доба в оточенні, врятував дрон — історія танкістів-десантників

Підірвалися на міні, доба в оточенні, врятував дрон — історія танкістів-десантників

Екіпаж танку 95 бригади ДШВ був врятований завдяки цілій операції з залученням дрона.

 Троє зрадників, які воювали проти ЗСУ, отримали по 15 років

 Троє зрадників, які воювали проти ЗСУ, отримали по 15 років

Тривалі строки ув’язнення отримали троє бойовиків — зрадників, які проривалися до Покровська та Сіверська.

Сили оборони показали, як російська авіація знищує Часів Яр

Сили оборони показали, як російська авіація знищує Часів Яр

На відео від окремої механізованої бригади імені короля Данила можна побачити, як бомбардувальники окупантів б’ють по населеному пункту та відлітають, запускаючи теплові пастки.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Автоелектрик

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО

Медсестра в ЗСУ

від 21000 до 51000 грн

Львів

Львівський РТЦК та СП м.Жовква

Стрілець

від 21000 до 21000 грн

Звенигородка

Військова частина А7325

Військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Тлумач

3-й відділ Івано-Франківського РТЦК та СП

Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Одесса та Область/Без досвіду

від 20100 до 120000 грн

Одеса, Одеська область

Моторист-механік катера, судна, військовослужбовець

від 22000 до 52000 грн

Одеса, Одеська область