ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Кіберзагрози — реагування на випередження

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Грудня 2021, 19:15

Наша держава поступово набуває спроможностей щодо реагування на виклики та загрози в кіберпросторі. Не залишаються осторонь цієї необхідної справи Міністерство оборони України та Збройні Сили України. Подією поточного тижня стало проведення Національним координаційним центром кібербезпеки при РНБО України за підтримки уряду США в межах проєкту USAID «Кібербезпека критичної інфраструктури» навчального турніру Grid NetWars. Масштабність заходу дозволила  залучити близько  250 учасників, з яких частина працювала дистанційно в режимі онлайн, а інші зібрались у столичному бізнес-центрі «Парковий».

На майданчиках навчань його організатори створили формат командної роботи з виявлення та припинення умовних кібератак на державні та приватні об’єкти. Сценарій був дуже актуальним щодо реалій сьогодення — спланована широкомасштабна кібератака проти критичної інфраструктури держави. Умови змагань були непростими, адже їх розробили фахівці SANS Institute —  одного зі світових лідерів щодо підготовки фахівців з кібербезпеки.

Особливістю та важливою складовою заходу стало проведення командно-штабних навчань (далі — КШН) з кібербезпеки за участю керівного складу основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки держави. На відміну від сценарію для пересічних учасників заходу, під час КШН мова йшла про відпрацювання механізмів взаємодії органів влади у форматі загальнодержавного антикризового та кризового управління на кіберзагрози. Водночас, крім власне реагування на кібератаки, до розгляду були включені питання протидії дезінформації, забезпечення стійкої роботи структур, які надають послуги населенню, взаємодії з державами-партнерами, усунення наслідків негативних впливів.

Від оборонного відомства учасниками заходу були фахівці профільних структурних підрозділів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, які забезпечили свій внесок у досягнення цілей навчань.

Захід дав багато корисної  інформації для роздумів та впровадження  учасникам усіх рівнів. Цілком логічним є продовження необхідної внутрішньої роботи в державних і недержавних установах та підприємствах, які мають стосунок до проблематики кібербезпеки.

Очевидно, що на тлі загострення безпекової ситуації навколо України, пов’язаної з діяльністю держави-агресора, будь-які навчання та тренування структур сектору безпеки та оборони держави — це своєчасний та потрібний внесок у загальну скарбничку забезпечення національної безпеки.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram