Але наскільки це може вплинути на загальну міць угруповання зс рф в Україні? Простіше кажучи, коли у ворожій армії закінчаться…
Це саме та легендарна військова частина, на території якої 2 грудня 1991 року, вперше у Збройних Силах України замайорів синьо-жовтий стяг, а вже 23 грудня на Майдані Незалежності у Рівному воїни-зв’язківці присягнули на вірність українському народові.
1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України. Бюлетень референдуму містив текст Акту проголошення незалежності України, ухваленою Верховною Радою. Було запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» із двома варіантами відповіді: «Так, підтверджую або «Ні», не підтверджую». Український народ підтвердив прагнення жити в незалежній державі — понад 90 відсотків учасників референдуму відповіло:«Так, підтверджую!»
1 грудня 1991 року в нашій державі відбувся Всеукраїнський референдум, де було проголошено акт Незалежності України, а на з’їзді спілки офіцерів затверджено текст присяги на вірність українському народові, яку наступного дня в Рівному першими зачитали військові, ставши прикладом для всіх інших патріотів своєї країни.
Прізвища та світлини тодішнього командира полку полковника Вілена Мартиросяна та його підлеглих, які першими присягнули на вірність Україні, назавжди вписані в сторінки новітньої історії. Під пильним оком КДБ на Майдані Незалежності вони промовили, що урочисто клянуться народу України завжди бути вірними і відданими йому, сумлінно і чесно виконувати військовий обов’язок.
Наразі військовослужбовці, що тоді першими склали присягу вже не у строю, проте традиції бути у всьому найкращими та першими перейняли їх наступники…
Під час протистояння збройній агресії Кремля підрозділи військової частини вже у березні вирушили на схід України для забезпечення військового зв’язку. За час проведення АТО/ООС воїни-зв’язківці неодноразово виконували завдання в епіцентрі бойових дій. За проявлені в бойових діях героїзм та мужність, успішне виконання бойових завдань із ризиком для життя 13 військовослужбовців полку нагороджено державними нагородами, а понад 300 військових різних категорій — відзнаками Міністерства оборони України, Головнокомандувача Збройних Сил України та командувача Об’єднаних сил.
За підсумками навчального року рівненські зв’язківці чимало досягли у професійному зростанні. Вони стали першими в Сухопутних військах у номінаціях: «Найкращий фахівець телекомунікацій», «Найкращий фахівець радіорелейного зв’язку», а в конкурсі на «Найкращий екіпаж комплексної апаратної зв’язку» обійшли опонентів не тільки на рівні виду, а й у Збройних Силах України в цілому.
На стройовому плацу, як і 30 років тому, майорить синьо-жовтий стяг. Жаль, що в кімнаті бойових традицій не зберіглося цієї реліквії, та цей державний символ піднімають на тому ж місці, що й тоді — на початку дев’яностих.
На території військової частини затишно. Як засвідчують солдати, тут є все для виконання службових завдань та дозвілля. Впадають в очі нова їдальня з каталоговим харчуванням, сучасний спортзал, кімната бойової слави, де закінчується реконструкція, оновлені навчальні класи, утеплені приміщення для відпочинку з усіма зручностями тощо.
З нагоди свята до клубу військової частини зібрались всі категорії військових, вільних місць немає. За традицією лунає гімн України, під час якого кожен із присутніх тримає руку на серці та наспівує усім відомі слова…
Командир 55-го окремого полку зв’язку полковник Олександр Антонюк нагадав присутнім історію підняття синьо-жовтого стягу вперше. Саме 2 грудня 1991 року вважається Днем створення військової частини. Він розповів підлеглим про передумови та складнощі цього історично-політичного моменту.
− Сьогодні на цьому святі присутні ті, хто все своє життя присвятив священному обов’язку − захисту Батьківщини. У сучасних умовах особовий склад нашої частини гідно зберігає та примножує героїчні традиції старших поколінь, демонструє високий професіоналізм та майстерність, зразки сумлінного виконання військового та громадянського обов’язку, сприяє підтримці авторитету України. З нагоди свята висловлюю вам глибоку вдячність за досягнуті успіхи, старанність та сумлінне виконання покладених завдань. Бажаю всім вам міцного здоров’я, добра, щедрої долі, надалі з гідністю нести високе звання захисника Батьківщини, своєю натхненною працею примножувати славні традиції попередніх поколінь, − підкреслив командир частини.
З нагоди ювілею військовослужбовців полку від командувача військ оперативного командування «Захід» привітав його заступник полковник Артем Богомолов та начальник військ зв’язку — начальник управління зв’язку та інформаційних систем оперативного командування «Захід» полковник Сергій Патапов. Цього дня близько пів сотні військовослужбовців частини зв’язку було відзначено медалями, грамотами та подяками.
Наприкінці урочистостей за участю колективу військового оркестру гарнізону відбувся концерт.
Фото та відео авторів
Бійці 60 механізованої Інгулецької бригади з дрону змогла зафіксувати випадок, коли росіян знімали штани зі вбитих побратимів.
Бійці 414 батальйону безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра» у складі морської піхоти зібрали чергову збірку жалюгідних смертей окупантів на українській землі.
У громадян України буде можливість внести зміни до адреси проживання в межах «зони» одного і того ж ТЦК чи підтягнути адресу ВПО з додатку «Дія».
Завдяки доказовій базі Служби безпеки 13 років ув’язнення з конфіскацією майна отримали троє російських агентів, які коригували ракетні удари рф по аеродрому на Івано-Франківщині.
Після втрат важкої техніки росіяни перейшли на Курщині на тактику використання квадроциклів, «буханок», мотоциклів та іншої легкої техніки, або у пішого переміщення піхоти.
Бійці 5 штурмової Київської бригади успішно протидіяли російській тактиці просочування невеличкими піхотними групами.
Захищаємо світ
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
від 20000 до 25000 грн
Могилів-Подільський
Державна прикордонна служба України
від 24000 до 124000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
Але наскільки це може вплинути на загальну міць угруповання зс рф в Україні? Простіше кажучи, коли у ворожій армії закінчаться…