ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Героїзм захисників України очима румунської фотожурналістки

MilitaryArt Армія і суспільство Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 3 Грудня 2021, 12:01

«Для України, назавжди» під такою назвою в Музеї АТО в Дніпрі відкрилася виставка румунської фотожурналістки Іоани Молдован.

Представлені світлини це репортажі з району проведення АТО/ООС про героїзм і патріотизм наших воїнів та волонтерів, життя на фронті, прагнення людей до миру й зберігання надії на майбутнє. 

На презентації виставки був присутній Надзвичайний та Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану.

Надзвичайний та Повноважний Посол Румунiї в Украiнi Крiстiан-Леон Цуркану

З його слів, ці фотографії показують справжню реальність подій на сході України.

 — Мета Іоани Молдован була не стільки показати саму війну, як те, що відбувається в душах людей, їхні переживання. Символічно, що відкриваємо цю виставку саме зараз, оскільки днями (1 грудня. — Авт.) Румунія відзначала національне свято — День об’єднання. У єдності і цінностях ми схожі з Україною, — підкреслив пан Крістіан-Леон Цуркану.

У презентаційному меседжі до відвідувачів Іоана Молдован запрошує усіх, хоча б на мить, опинитися на місці військових, які захищають Україну на передовій, побачити їхні стомлені мужні обличчя, відчути обстановку на позиціях під час обстрілів та в рідкісні хвилини тиші.

Костянтин Бернотович на позивний «Коха» на передовій позиції української армії за 2 км від Донецького аеропорту. Серпень 2015 рік.

«…Це був просто ще один день на фронті, де сонце зайшло з тріском. Нічого нового для чоловіків, які відстоюють свої позиції на «Зеніті». Просто ще один день із обстрілами та з бігом зигзагом у відкритому полі, щоб уберегтись від снайперських куль. З розвідкою місцевості, солдатською їжею і неспокійним сном. Але це не мало значення. Це не відволікало від виконання своїх обов’язків. Всі вони прийшли сюди, щоб захистити країну. Свою Україну. І це вони зробили. І до цього часу роблять. Це їхня історія…»

Український солдат грає на своєму АК під пісню гурту АС/ДС «Великий кулемет», яка звучить з мобільного. Серпень, 2015 рік.

Фотожурналістка, письменниця та авторка видань з Бухареста Іоана Молдован почала робити репортажі з України під час Революції Гідності у 2013 році. Її роботи опубліковані у всесвітньо відомих виданнях, а фотографії були використані в ілюстрованих книгах, їх демонстрували на театральних виставах та на численних виставках.

Фотовиставка триватиме до 31 грудня 2021 року, тож усі охочі можуть побачити захисників України очима румунської журналістки.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить