ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ВМС Ірану створюють підводний човен нового покоління

Прочитаєте за: < 1 хв. 1 Грудня 2021, 18:39

ВМС Ірану розпочали проєктування підводних човнів нового покоління класу «Бесат». Про це повідомляє NavyRecognition із посиланням на командувача іранського флоту контр-адмірала Шахрама Ірані. За його словами, будівництво нового підводного човна розпочнеться уже незабаром.

Як стверджує іранська преса, водотоннажність підводного човна «Бесат» становитиме 1300 тонн, довжина корпусу – близько 60 метрів. Його оснастять шістьма торпедними установками, а до арсеналу включать міни та крилаті ракети. Субмарина зможе розвивати швидкість до 12 вузлів на поверхні та до 20 вузлів під водою. Глибина занурення – 300 метрів.

До речі, у 2019 році Тегеран прийняв на озброєння першу субмарину класу «Фатех», але про масове виробництво таких підводних човнів поки не йдеться. Її водотоннажність – близько 600 тонн, довжина корпусу – 48 метрів. Вона може занурюватися на глибину понад 200 метрів та перебувати в автономному плаванні протягом п’яти тижнів. Максимальна швидкість під водою – 14 вузлів, запас ходу – 3600 миль. Озброєння – торпеди та крилаті ракети.

Підготував Сергій Воронков

Стежте за нами в Instagram