ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Створення бази ВМС у Бердянську має бути прискорено» — Олексій Резніков

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 13 Листопада 2021, 14:32

Сьогодні, 13 листопада, Міністр оборони Олексій Резніков та Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний у рамках робочого візиту перебувають у місті Бердянськ Запорізької області.

Зокрема, очільник оборонного відомства та Головнокомандувач ЗС України ознайомилися з ходом будівництва військово-морської бази «Схід», гідротехнічних споруд біля причальної стінки та майбутньої казарми для військовослужбовців окремого батальйону морської піхоти.

Під час ознайомлення з ходом робіт Олексій Резніков зазначив, що після окупації Криму та окремих районів Донеччини й Луганщини Росія намагається де-факто окупувати й Азовське море. Крім загострення безпекових ризиків, за словами Міністра оборони, це вже створило системні загрози для судноплавства.

— Ми постійно звертаємо на це увагу, адже це небезпечний прецедент для всього світу. Посилення наших спроможностей у цьому напрямку й розвиток Військово-Морських Сил у цілому є одним з пріоритетів. Для цього будуть залучені не тільки державні кошти, це також буде одним із завдань військової дипломатії для посилення взаємодії з партнерами. Після закінчення поїздки ми проведемо детальний аналіз поточної ситуації. Будуть надані відповідні доручення, щоб прискорити будівництво бази ВМС у Бердянську, — додав Олексій Резніков.

Під час доповіді Міністру та Головнокомандувачу командувач Військово-Морських Сил ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа повідомив, що на баланс Міноборони буде передана ділянка у 3,04 га, де буде розміщено командування бази, два дивізіони кораблів, а саме: дивізіон малих броньованих артилерійських катерів і патрульних катерів типу Mark VI та дивізіон суден забезпечення. Також тут будуть дислокуватися радіотехнічний підрозділ і підрозділ боротьби із протидиверсійними засобами, сили забезпечення. У цьому році вже виділена земельна ділянка у 1,4 га, де зводять казармений комплекс для 200 військовослужбовців окремого батальйону морської піхоти. Передбачено будівництво медичного пункту, спортивного комплексу та гуртожитку для сімей військовослужбовців.

За словами Олексія Резнікова, розвиток військово-морських спроможностей, зокрема через посилення бойових можливостей Військово-Морських Сил, є важливим завданням вищого військово-політичного керівництва. Йдеться про посилення флоту новими кораблями й катерами, які виконуватимуть завдання із захисту національних інтересів України не тільки у ближній морській зоні, а у майбутньому й у виключній морській економічній зоні.

— Задля цього ми плідно працюємо також із західними партнерами, зокрема з нашим стратегічним союзником — США. Наразі два катери типу Island морських шляхом здійснюють перехід до України. Зазначу, що два катери Island уже виконують завдання у складі національного флоту. Слід відзначити нашу співпрацю зі стратегічним партнером у Чорному морі — Туреччиною. Нещодавно на озброєння ВМС надійшов перший безпілотний комплекс Bayraktar, сьогодні на турецькій верфі розпочалося будівництво корпусу головного корвета типу ADA для потреб нашого флоту. Вкрай актуальним я вважаю те, що сьогодні на озброєнні ВМС України є протикорабельний комплекс «Нептун». Зі свого боку особисто зроблю все, що від мене залежить, щоб у найближчій перспективі цей комплекс заступив на бойове чергування задля захисту південних рубежів, — заявив Міністр оборони України.

Нагадаємо, що раніше Президент України Володимир Зеленський анонсував, що до 2035 року планується реалізація великої програми будівництва військово-морського флоту у три етапи. Буде створено інфраструктуру для будівництва флоту й військово-морських баз. Військово-морська база в Бердянську — перший етап будівництва саме такого великого флоту.

Читайте нас у Facebook
«Будемо реагувати відповідно»: Володимир Зеленський про плани росіян розгортати станції управління БПЛА в Білорусі
«Будемо реагувати відповідно»: Володимир Зеленський про плани росіян розгортати станції управління БПЛА в Білорусі

Ворог планує подальше розгортання наземних станцій управління безпілотниками дальньої дії, як на ТОТ  України, так і 4 станцій на території Білорусі.

У 22 роки — Герой України, у 23 — очолив бригадну артгрупу: історія друга «Вога»
У 22 роки — Герой України, у 23 — очолив бригадну артгрупу: історія друга «Вога»

Командир бригадної артилерійської групи «Азову» капітан Богдан Цимбал з позивним «Вог» вирішив стати військовим ще у 12 років.

Дуже гучно, дуже яскраво: «Альфа» показала момент удару по нафтотерміналу на Балтиці
Дуже гучно, дуже яскраво: «Альфа» показала момент удару по нафтотерміналу на Балтиці

У ніч на 23 березня «Альфа» СБУ у взаємодії з іншими складовими Сил оборони України (СБС, ССО, ГУР та ДПСУ) завдала ураження по порту Приморська.

Розмінування та безпека громад: визначено подальші кроки у сфері протимінної діяльності
Розмінування та безпека громад: визначено подальші кроки у сфері протимінної діяльності

У Міністерстві оборони України відбулося чергове засідання Національного органу з питань протимінної діяльності.

Закрили «Небо-У»: з’явилося відео ураження потужної російської РЛС далеко в тилу
Закрили «Небо-У»: з’явилося відео ураження потужної російської РЛС далеко в тилу

Оператори 413-го полку безпілотних систем «Рейд» уразили рідкісну російську радіолокаційну станцію «Небо-У».

ВАКАНСІЇ
Стрілець-зенітник (128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада)

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Начальник електросилових пристроїв

від 23000 до 50000 грн

Радісне, Одеська область

Водій

від 20100 до 120100 грн

Дніпро

128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Гранатометник

від 23000 до 123000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

Водій до 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

військова служба за контрактом

від 21000 до 123000 грн

Львів, Львівська область

--- ---