ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Одесі створюють унікальну паркову зону для ветеранів

Прочитаєте за: 3 хв. 29 Листопада 2021, 10:54

Роботи з благоустрою паркової зони на території Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський» стали причиною звинувачень від місцевих активістів у підготовці до масштабної житлової забудови на земельній ділянці Міністерства оборони України, в першій лінії від моря. Начебто вони побачили прокладання силових електричних кабелів, необхідних для зведення багатоповерхівок.

Насправді ж, як пояснив начальник ЦМР та СЛ «Одеський» Ілля Лубашев, нині тут проводять роботи з реконструкції паркової зони. Зокрема прокладають систему автоматичного поливу, труби якої видалися схожими на силові електрокабелі.

Паркова зона повинна стати одним з додаткових елементів рекреаційних спроможностей центру, надаючи пацієнтам затишок, спокій та естетичну насолоду в середмісті Одеси. Уже зараз тут висаджено понад дві сотні дерев гібіскуса, цвітіння якого триває близько пів року. З часом садівники перетворять їх на алеї аркової форми. Також тут планується створення спортивних майданчиків та тенісного корту.

Водночас Ілля Лубашев повідомив кореспонденту АрміяInform, що після передачі санаторію «Лермонтовський» у 2019 році Міністерству оборони України керівництво Центру за участю екологів та контрольних органів провело оцінювання зелених насаджень на території. Фахівці виявили чимало дерев із захворюваннями чи пошкоджених шкідниками. Їх вилучать, а на тому місці висадять дерева, які позитивно впливають на дихальну й нервову системи, зокрема сосни різних видів, ялівець та інші рослини.

Цей процес можна спостерігати уже сьогодні. Так, після численних перевірок за заявами громадян (які зацікавлені у збереженні реабілітаційного та санаторного потенціалу Центру) працівники Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону, не виявивши порушень законів України, проявили власну ініціативу. Вони за свої кошти закупили сосни та висадили їх на території ЦМР та СЛ «Одеський». 

— Разом з колегами ми почали сприймати процес відродження санаторію, де проходять реабілітацію учасники бойових дій, як щось особисте, тож вирішили долучитися до справи покращення його території, — розповів нам керівник Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону Валерій Кривонос. — Ми хочемо, щоб це було місце, де б військові відчували себе максимально комфортно й затишно. Тому у свій вихідний день прийшли разом із сім’ями й посадили дерева. При цьому наш колектив і надалі захищатиме цю територію від різноманітних ділків, які захочуть перетворити наші дерева на багатоповерхівки. 

За словами начальника ЦМР та СЛ «Одеський» Іллі Лубашева, поряд з відновленням паркової зони, наразі тривають ремонтні роботи у двох спальних корпусах, які планують завершити до весни наступного року.

Він також зазначив, що сьогодні, у зв’язку з COVIDними обмеженнями, в Центрі лікуються лише 120 осіб, з них 25 військовослужбовців на реабілітації після повернення з району виконання завдань у складі операції Об’єднаних сил. Днями на лікування приїдуть після ротації ще 15 воїнів. 

Фото автора

9
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram