ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Зенітний ракетний полк заступив на бойове чергування у системі протиповітряної оборони країни

Прочитаєте за: 2 хв. 27 Листопада 2021, 9:00

На озброєнні полку – зенітні ракетні комплекси «Бук М1». Ці комплекси надзвичайно мобільні – здатні виконати стрімкий марш на сотні кілометрів. Вражають цілі на висотах від 10 метрів до більш ніж двох десятків кілометрів та на відстані понад 30 кілометрів. Змінити хід повітряного бою може навіть екіпаж однієї пускової установки у складі чотирьох досвідчених зенітників. Вони можуть виконати марш до заданого місця, зайняти позицію і замаскуватися. На свою ціль у засідці екіпаж може чекати скільки завгодно. Виявити таку машину важко будь-якими видами розвідки.

– Працювати на даних комплексах для вартових неба – це мистецтво, в якому можна щораз досягати нового рівня, – зазначив командир полку полковник Михайло Борисенко. – Наші командири підрозділів, бойові обслуги постійно вивчають нові тактичні прийоми, тренуються, вдосконалюють свої знання і вміння. Уся підготовка зосереджена на досягненні головної мети – знищити ціль та забезпечити живучість людей і озброєння.

Вартові неба впевнені у власних силах та у ввіреному їм озброєнні.

– У вересні цього року ми брали участь у тактичних навчаннях підрозділів зенітних ракетних військ із бойовою стрільбою в рамках стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля – 2021» і отримали відмінну оцінку, – розповів полковник Михайло Борисенко. – Упродовж багатьох років підрозділи полку виконували завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил. Ми мали успішний досвід знищення безпілотних літальних апаратів ворога. Також заступаємо на бойове чергування із зенітними ракетними комплексами, які пройшли модернізацію. На них встановлені сучасні станції виявлення повітряних цілей вітчизняного виробництва.

Бойове чергування полк нестиме в західному регіоні країни. У зоні відповідальності розташовано чимало важливих об’єктів цивільної та військової інфраструктури, які мають бути захищеними від ударів із повітря.

–  Протиповітряний бій – надзвичайно швидкоплинний. Вирішальне значення тут мають секунди, миті. Тож ми готуємося так, аби в потрібний момент в екстремальній, напруженій ситуації реального бою обслуги та командири блискавично швидко ухвалювали правильні рішення і перемагали ворога, – зазначив командир полку. – Ми готові захистити рідну землю і готові діяти за будь-яких варіантів розвитку подій. Знищити агресора рука не здригнеться.

Фото Вікторії Ткачук

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram