ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Які послуги безоплатно надають ветеранам АТО/ООС та членам їхніх родин

Прочитаєте за: 4 хв. 27 Листопада 2021, 10:14 4

Чернігівський обласний реабілітаційний центр учасників бойових дій уже третій рік поспіль надає послуги ветеранам. Крім того, допомогу тут отримують і члени їхніх родин та сімей загиблих воїнів.

Комплекс процедур без перебування на стаціонарі

Мета діяльності закладу — поліпшення психічно-емоційного та фізіологічного стану здоров’я, відновлення після наслідків перенесених бойових і психічних травм тощо. І головне — працівники центру надають комплекс послуг без потреби перебування на стаціонарі.

Основні напрямки роботи: консультування, діагностика, психологічна підтримка, психотерапія, психологічна просвіта, відновлення стосунків для сімей, що цього потребують. Водночас надаються послуги з фізичної реабілітації та масажу.

— Нещодавно ми також почали використовувати комплексну реабілітацію для відновлення після поранень, зокрема встановили витяжку для хребта, бігову доріжку, щоб була можливість охопити більший спектр процедур. Водночас знайшли висококваліфікованого реабілітолога, — зазначила директорка Чернігівського обласного реабілітаційного центру Юлія Дмитренко.

З огляду на потреби відвідувачів центру психологи розробили також спеціальні тренінгові заняття з використанням інтерактивних технік і методик з подолання психологічних травм, стресів, панічних атак тощо.

— Мета таких занять — навчання прийомів допомоги та самодопомоги за різних видів стресу та його впливу на психіку й фізіологію, керування конфліктом. Поряд з кваліфікованими психологами з воїнами у нас сьогодні працює кандидат психологічних наук Ольга Боковська, — зауважила Юлія Дмитренко.

Великим успіхом працівників центру є реабілітаційна допомога у вигляді індивідуальної та групової роботи.

Цього року фахівці закладу презентували нову послугу — процедури на апараті для лімфодренажу «Green Press 12», який ефективно усуває лімфатичні набряки різного походження. Таку методику застосовують за типових проблем зі здоров’ям після повернення із зони бойових дій, зокрема різноманітних видів набряків, хронічного венозного застою, для профілактики тромбозу вен, відчуття важкості в ногах.

Як пройти лікування

Для проходження курсу лікування треба мати довідку від сімейного лікаря, у якій у довільній формі буде вказано, що протипоказань для проходження процедур немає.

— Досить часто ми практикуємо роботу таким чином, що наші воїни до обіду проходять лікування в медзакладах, а вже потім приїжджають до нас, щоб отримати подальший необхідний комплекс процедур і консультацій. Завдяки цьому реабілітація пришвидшується, а результативність у рази зростає, — каже директорка центру.

Ті, хто потребують допомоги, можуть звернутися до центру з власною заявою або ж маючи направлення та пільгове посвідчення. Всі послуги конфіденційні та безоплатні.

— Головною перевагою є і те, що від самого початку ми складаємо індивідуальний план реабілітації, проводимо анкетування, виявляємо конкретні потреби. Комусь потрібна більше психологічна допомога, комусь лише фізична. У нас нічого не нав’язується, спеціалісти можуть лише рекомендувати, що буде краще в тій чи іншій ситуації, — говорить заступник директора центру Олександр Нетреба.

Активна складова діяльності закладу

Спеціалісти центру досить якісно виконують свої обов’язки, використовуючи різні форми та методи. Також професійно використовують інтерактивні техніки.

— Досить різноманітна в нас і культурно-розважальна програма. Ми постійно проводимо родинні заходи, концерти, свята, згуртовуємо членів сімей зі спільними проблемами. Масштабний захід відбувся у рамках концерту до Дня Незалежності України, який проходив за підтримки відомої волонтерки Оксани Тунік-Фриз. Для діток регулярно проводять різні майстер-класи. Це і виготовлення саморобних свічок, святкових віночків тощо, — говорить Юлія Дмитренко.

Фахівці з фізичної реабілітації вже розробили й мають практичне впровадження вправ і рекомендацій, спрямованих на поліпшення функцій опорно-рухового апарату.

— Окрім безпосередньої роботи зі зверненнями, спеціалісти нашого центру ведуть інформаційно-просвітницьку роботу з відвідувачами, намагаючись допомагати в усіх складних життєвих ситуаціях, спільно розв’язуючи соціальні питання. Вони беруть участь у тематичних передачах на місцевому телебаченні, за можливості організовують сімейні екскурсії, — зазначила соціальна працівниця Інна Барабаш.

Тож головним результатом роботи закладу є повернення людей до активного повноцінного життя, зміцнення та відновлення родинних зв’язків ветеранів, членів їхніх родин та сімей загиблих воїнів. Як наслідок, отримавши досвід власної реабілітації та необхідні знання, вони передають їх іншим.

 Фото Юлія Дмитренко

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Публікації, Соціальний захист