ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На які виплати можуть розраховувати строковики на початку служби та перед демобілізацією

Публікації Соціальний захист
Прочитаєте за: 3 хв. 25 Листопада 2021, 13:48

В Україні триває осіння призовна кампанія до лав Збройних Сил України та інших військових формувань. Які грошові виплати та соціальні гарантії передбачені громадянам України, які йдуть на строкову військову службу, розбирався кореспондент АрміяInform.

У територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки усім призовникам виплачують грошову допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що установлений на 1 січня календарного року. У 2021 році її розмір становить 4378 грн.

Крім того, за громадянами, призваними на строкову службу, зберігаються робоче місце та середній заробіток за умови офіційного працевлаштування до призову. Час проходження строкової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Які ще переваги строкової служби передбачені законодавством України

Військовослужбовці строкової служби перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчуванням та військовою формою одягу згідно зі встановленими нормами.

Їм виплачується грошове забезпечення щомісяця розміром від 350 до 700 гривень залежно від займаної посади та тарифного розряду.

Особи, які були призвані в період навчання у ВНЗ I-V рівнів акредитації, під час звільнення зараховуються для продовження навчання до того ВНЗ, де вони навчалися до призову, незалежно від форми навчання.

Солдатам надається відпустка 10 днів без урахування часу на проїзд до місця проведення відпустки та назад. Що важливо, строковики мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення, за винятком, звісно, таксі. Члени сімей військовослужбовців строкової служби мають переважне право під час приймання на роботу та залишення на роботі під час скорочення працівників.

Військовослужбовцям строкової служби, а також курсантам військових навчальних закладів, які протягом року безоплатно здали кров та (або) її компоненти кількістю дві разові максимально допустимі дози, надається право на одержання грошової надбавки розміром 25 % до призначеного їм грошового забезпечення протягом 6 місяців після здавання крові та (або) її компонентів у зазначеній кількості. Ця виплата проводиться за місцем проходження служби або навчання.

Демобілізованим обов’язково виплачується грошова допомога

Під час звільнення зі строкової служби в запас виплачується вихідна грошова допомога розміром 8 посадових окладів (від 2800 — до 5600 грн залежно від посади).

Для військовослужбовців з-поміж дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування грошова допомога становить 12 окладів (від 4200 до 8400 грн).

Крім того, після звільнення в запас, а саме протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням територіального центру комплектування та соціальної підтримки, виплачується матеріальна допомога в розмірі середньої заробітної плати на день призову.

Для тих, хто працював, — не менше ніж прожитковий мінімум, установлений на 1 січня календарного року. Для тих, хто не працював, — у розмірі прожиткового мінімуму. У 2021 році ця сума становить 2189 грн.

Що цікаво, громадяни України мають право на заміну виконання військового обов’язку альтернативною (невійськовою) службою згідно з Конституцією України та Законом України «Про альтернативну (невійськову) службу».

Нагадаємо, що військовослужбовці строкової служби не виконують завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
За тиждень понад 230 тисяч громадян оновили свої облікові дані

За тиждень понад 230 тисяч громадян оновили свої облікові дані

За інформацією Ситуаційного центру Міноборони, за тиждень з 17 по 23 червня облікові дані через застосунок Резерв+, ТЦК та СП або ЦНАП оновили понад 230 329 громадян.

Президент наголосив на важливості постачання ППО для України: Далекобійність вирішує, коли завершиться війна

Президент наголосив на важливості постачання ППО для України: Далекобійність вирішує, коли завершиться війна

Для України вже є позитивне рішення щодо постачання нових систем Patriot, які убезпечать життя людей від російського терору.

Історичний тиждень: Володимир Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС

Історичний тиждень: Володимир Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС

Рада ЄС визначила переговорні рамки для України, які розпочнуться 25 червня у Люксембурзі.

Півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання — Кирило Буданов

Півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання — Кирило Буданов

Захоплений москвою та перетворений у величезну військову базу півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання.

Ворожі «шахеди» розсипаються, коли працює наша «Тунгуска»

Ворожі «шахеди» розсипаються, коли працює наша «Тунгуска»

Сили оборони показали, як працює екіпаж зенітного ракетно-гарматного комплексу 2К22 «Тунгуска».

На одному з напрямків російські військові здалися в полон

На одному з напрямків російські військові здалися в полон

На Покровському напрямку російські військові щодня зазнають чималих втрат у живій силі, а сьогодні, 23 червня, півдесятка окупантів вирішили здатися в полон.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Військовослужбовець. Оператор БПЛА

від 20100 до 120100 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Військова служба за контрактом: Обери свою майбутню професію!

від 23000 до 130000 грн

Корюківка, Чернігівська область

Офіцер групи запобігання та профілактики

від 30000 до 60000 грн

Запоріжжя, Запорізька область

Інструктор навчального взводу

від 25000 до 55000 грн

Раденськ, Херсонська область

Начальник речової служби, офіцер

від 25000 до 50000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Стрілець (за контрактом ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП