ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Відзавтра в Україні запрацюють нові камери автофіксації порушень ПДР

Прочитаєте за: 2 хв. 25 Листопада 2021, 12:15

З 26 листопада в семи областях України з’являться ще 10 нових комплексів автофіксації порушень правил дорожнього руху «Каскад». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. Отже, загальна кількість приладів автофіксації порушень ПДР сягне 246 одиниць у 24 містах та 15 областях України.

Нові камери встановлять на дорогах Запоріжжя, Львова, Тернополя, Донецької, Миколаївської, Рівненської та Харківської областей. Усього ж до 2024 року Національна поліція планує встановити на українських дорогах 1500 стаціонарних камер фото- та відеофіксації.

Показово, що «Каскад» є сучасною автоматизованою системою безпеки дорожнього руху національного виробництва. Цей інтелектуальний виріб має низку нових функцій і здатен виявляти дуже широкий спектр порушень. Наприклад:

  • Порушення швидкісного режиму руху;
  • Проїзд смугою громадського транспорту;
  • Порушення правил проїзду перехресть та проїзд на червоний сигнал світлофора;
  • Виїзд на смугу зустрічного руху;
  • Порушення правил рядності і дорожньої розмітки;
  • Порушення правил паркування;
  • Поліцейське панорамне відеоспостереження;
  • Ненадання переваги пішоходу на пішохідному переході.

Цікаво, що за останній рік роботи камер автофіксації  було зафіксовано більш ніж 1,7 мільйона порушень правил дорожнього руху, за які українські водії заплатили близько 260 млн гривень штрафів. А загальна кількість таких порушень знизилася вчетверо. Проте ситуація з аварійністю на дорогах досі дуже тривожна.

Одним із побічних негативних явищ застосування камер автофіксації залишається те, що сповіщення про такі штрафи не завжди коректно доходили до порушників. Через це українці дізнаються про проблему запізно, коли не тільки пільговий період для сплати штрафу спливає, а й у Єдиному державному реєстрі вже з’являються дані про боржника. Щоб цього уникнути, є сенс зареєструватися в особистому електронному кабінеті водія Єдиного транспортного державного реєстру МВС та завантажити собі на смартфон застосунок «Дія».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: ,