ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ВПС Нігеру посилять турецькі штурмовики

Прочитаєте за: < 1 хв. 24 Листопада 2021, 12:12

Туреччина уклала перший в історії країни контракт із африканською країною Нігер на постачання літаків. Як повідомляє портал defensenews.com, ВПС Нігеру посилять турбогвинтовими штурмовиками Hurkus-C.

У Туреччині не розкривають, які саме літаки закуповує Нігер, заявляючи про навчально-тренувальний літак Hurkus, розроблений Turkish Aerospace Industries (TAI). Однак раніше в компанії заявляли про інтерес іноземного замовника до штурмової версії літака, а саме Hurkus-C.

За попередніми даними, Туреччина поставить Нігеру 12 турбогвинтових штурмовиків Hurkus-C. Подробиці договору не розкривають.

Як відомо, двомісний штурмовик Hurkus-С є подальшим розвитком навчально-тренувального літака Hurkus-A. Спочатку літак був оснащений двигуном Pratt & Whitney Canada PT6A-68T злітною потужністю 1600 к.с. з п’ятилопатевим повітряним гвинтом Hartzell HC-B5MA-3, але який мотор встановлений нині невідомо. Літак має шість зовнішніх точок підвіски, на яких здатний нести до 1,5 тонни озброєння. Може застосовувати керовану зброю.

До складу озброєння входять звичайні бомби, некеровані ракети, підвісні контейнери з 12,7-мм кулеметами і 20-мм гарматами, керовані авіаційні бомби GBU-12 і нові турецькі керовані бомби Tubitak SAGE KGK 82 і HGK 3, 70-мм протитанкові керовані ракети Roketsan UMTAS.

Підготував Сергій Воронков

Читайте нас у Facebook
Мітки: